Rozmiar czcionki
Kontrast
Komunikaty Dyrektora

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ZALASEWIE

 

Klasa Godzina Sala Nauczyciel/e
8a [A2]

8:00

gimnastyczna

Anna Andrzejewska
8b [12]

Zofia Frąckowiak

Maja Albanowska

8c [6] Ewa Bręcz
3a [001]

10:00

gimnastyczna

Anna Błachowska
3b [002]

Barbara Paterka

Anna Rusznica

3c [003] Daria Firlik
1a 11:00 004 Katarzyna Grochowska
1b 11:00 006 Karolina Księżuk
1c 11:00 10 Agnieszka Kempińska
1d 11:00 005 Beata Kędzia
1e 11:00 11 Gabriela Teusz
2a 8:45 10 Magdalena Jankowska
2b 8:45 005 Justyna Nowicka
2c 8:45 11 Joanna Wołodkiewicz
4a 9:30 3

Ewa Radolak

Klaudia Lemiszewska

4b 9:30 4 Karolina Liszka
4c 9:30 13 Dorota Garstecka
5a 9:30 6 Aleksandra Stępka
5b 9:30 14

Marcin Mroskowiak

Ilona Dziubczyk

5c 9:30 5

Agata Kamińska-Bosy

Piotr Pęcherzewski

6a 9:00 8 Dorota Jaskowicz
6b 9:00 7 Dagmara Dux
7a 9:00 A1 Monika Matuszczak-Cierpisz
7b 9:00 1 Izabela Zgórska

Drodzy Uczniowie klas ósmych,

przed Wami ważne wydarzenie; ostateczne starcie i bitwa o wymarzone szkoły podstawowe, czyli egzaminy ósmoklasistów. Trzymamy za Was kciuki! Wiem, że dla wielu z Was to wielki stres i obciążenie - to zrozumiałe, ponieważ wyniki egzaminów w znacznej mierze decydują o przyjęciu do wymarzonych szkół. Ten stres może jednak być motywujący, nie pozwólcie by przejął nad Wami kontrolę. To prawda, że przed Wami “aż egzaminy”, jednak to “tylko egzaminy” - nie decydują, jakimi jesteście ludźmi i co jeszcze osiągniecie w przyszłości, sprawdzają jedynie Waszą wiedzę i umiejętności. A te posiadacie – przez osiem lat pracowaliście na miarę swoich możliwości, próbowaliście swoich sił podczas egzaminów próbnych i kształciliście się. Jesteście przygotowani, pora w to uwierzyć. Zachowajcie spokój, uważnie czytajcie polecenia, odpowiadajcie z rozwagą i po zastanowieniu, wykorzystajcie w pełni czas przeznaczony na każdy etap egzaminu, pamiętajcie o przeniesieniu odpowiedzi na karty odpowiedzi... A stres zostawcie nam. I pamiętajcie, że niezależnie od efektów, każdy z Was jest dla nas ważny, każdy jest zwycięzcą i każdego stać na najwyższe laury. Wypocznijcie przed egzaminami, wyśpijcie się dobrze – wypoczęty umysł to już połowa sukcesu. Wierzymy w Was! Dacie radę!

Poniżej kilka informacji organizacyjnych:

1. Egzaminy odbywają się w dniach 23, 24 i 25 maja br. Każdego dnia spotykamy się o godz. 8:20 przed szkołą i do sal egzaminacyjnych wchodzimy w następującej kolejności:

23 maja - kolejność klas: A, B, C

24 maja - kolejność klas: C, A, B

25 maja - kolejność klas: B, C, A

2. Telefony komórkowe, smartwatch’e, wristband’y i wszelkie urządzenia telekomunikacyjne pozostawcie w domach – tych przedmiotów pod żadnym pozorem nie można wnosić do sal egzaminacyjnych; grozi to przerwaniem i unieważnieniem egzaminu. Zabierzcie tylko przybory do pisania i legitymację szkolną. Wodę dla Was ufundowała Rada Rodziców, więc o to również nie musicie się martwić.

3. Jakie przybory do pisania? Każdy zdjący powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem). Dodatkowo na egzaminie z matematyki - linijkę. Rysunki - jeśli trzeba będzie je wykonać: zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem. Osoby z chorobami przewlekłymi, chore lub niesprawne czasowo mogą korzystać z zaleconego przez lekarza sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę.

Wszyscy jesteśmy z Wami i trzymamy kciuki! Powodzenia!

Wojciech Szulc

Dzisiaj (poniedziałek, 28.02.2022) w Swarzędzu odbyło się spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Oto kolejne ustalenia:

► Postanowiłem uruchomić gminną rezerwę finansową z przeznaczeniem na zarządzanie kryzysowe.

► Podjąłem decyzję, że od 1 do 31 marca br. z opłat za korzystanie z usług Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej zwolnieni zostaną wszyscy obywatele Ukrainy na podstawie ważnego paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

► Cały czas działa swarzędzki „bank ofert pomocy". Bardzo Państwa prosimy, aby na adres e-mail: pomoc.ukraina@swarzedz.pl zgłaszać wszystkie oferty pomocy - materialnej, organizacyjnej, dotyczącej ew. zakwaterowania, transportu etc. Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr tel. 500 250 998.

► Potrzeby mieszkaniowe dla obywateli Ukrainy prosimy zgłaszać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu dzwoniąc pod nr telefonu 512 025 820.

► Do Państwa dyspozycji jest specjalny nr konta, na które wpłacać można pomoc pieniężną: Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej w Swarzędzu konto nr 16 1090 1450 0000 0001 2301 5561 z dopiskiem „UKRAINA". Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty!

► Uruchomiliśmy publiczną zbiórkę dla Ukrainy. W godz. 9:00 - 18:00 przekazywane przez Państwa dary przyjmują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu (ul. Dworcowa 24 ) i Kobylnicy (ul. Poznańska 4 ). Bardzo prosimy o przekazywanie darów, ale wyłącznie tych, które są aktualnie potrzebne. W tej chwili nie zbieramy już odzieży. Gorąco apelujemy do wszystkich organizatorów spontanicznych zbiórek (w sołectwach, szkołach, organizacjach pozarządowych etc.) o przekazywanie wyłącznie najpotrzebniejszych produktów, wyszczególnionych poniżej. Oto, co jest teraz najbardziej potrzebne:

- środki opatrunkowe,

- podstawowe leki przeciwbólowe,

- żywność długoterminowa (preferowane konserwy i słoiki, czekolada, batony),

- woda butelkowana,

- żywność dla dzieci (słoiczki, soczki),

- nowe, małe zabawki (np. pluszaki, samochodziki),

- środki higieniczne i higieny osobistej (z wyłączeniem papieru toaletowego, papierowych ręczników, pieluch - gdyż w tej chwili mamy ich bardzo dużo),

- baterie, zapałki, świeczki, latarki,

- koce termiczne, nowe ręczniki,

- karimaty, nowe koce i śpiwory.

Bardzo dziękuję wszystkim swarzędzanom za okazaną ofiarność. Miło mi poinformować, że równie chętnie do pomocy włączają się nasi lokalni przedsiębiorcy - dla przykładu ZM Bystry z darem 400 termosów czy R Twining and Company Sp. z o.o. z dziecięcioma paletami herbat.

► Wczoraj na granicę z Ukrainą dojechał transport z Państwa darami. Jeszcze dziś ze Swarzędza wyjedzie 5 busów z żywnością, lekami i środkami higieny.

► Przypominamy, że:

- Każdy obywatel Ukrainy, który przekroczył granicę ukraińsko-polską od 24 lutego 2022 roku przebywa legalnie na terytorium Polski i jest pod opieką państwa.

- Jeżeli wjechał na podstawie ważnego paszportu, który został odnotowany przez Straż Graniczną, pozostaje pod opieką Państwa Polskiego tj. ma prawo do uzyskania pomocy w zakwaterowaniu (wraz z wyżywieniem, pomocą medyczną i socjalną).

- Aby z tej pomocy skorzystać obywatele Ukrainy muszą skierować się do specjalnie utworzonego punktu informacyjnego lub recepcyjnego. Obecnie w Poznaniu na terenie Dworca Głównego działa Punkt Informacyjny, w którym obywatele Ukrainy uzyskają pomoc w zakwaterowaniu oraz wszelkie niezbędne wsparcie i informacje. Punkt działa w godzinach od 8.00 do 22.00.

- Od poniedziałku 28.02.2022 r. uruchomiona zostanie specjalna infolinia dla uchodźców z Ukrainy +48 61 850 87 77 dostępna w godzinach 8.00-20.00.

- Dedykowany adres e-mail: cudzoziemcy@poznan.uw.gov.pl - Informacje dla ukraińskich obywateli znajdują się także na stronie: www.migrant.poznan.uw.gov.pl 

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

Drodzy Swarzędzanie!

W naszej gminie mieszka ponad 3 tysiące obywateli Ukrainy. To nasi sąsiedzi, pracownicy, przyjaciele, goście. Ich ojczyzna stała się właśnie ofiarą brutalnej napaści. Możemy i powinniśmy ich wesprzeć. Czasem wystarczy dobre słowo, przyjazny gest, niezbędna będzie też konkretna materialna pomoc. Otrzymuję wiele sygnałów, że mieszkańcy naszej gminy gotowi są do takiej pomocy.

► Dzisiaj w Swarzędzu odbyło się spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ze Starostą Poznańskim.

► Ustaliliśmy, że utworzymy swarzędzki „bank ofert pomocy". Bardzo Państwa prosimy, aby na adres e-mail: pomoc.ukraina@swarzedz.pl  zgłaszać wszystkie oferty pomocy - materialnej, organizacyjnej, dotyczącej ew. zakwaterowania etc. Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr tel. 500 250 998.

► W razie konieczności uruchomiony zostanie gminny specjalny numer konta bankowego, na który będzie można przekazywać pomoc pieniężną. Poinformujemy o nim w odrębnym komunikacie. Aktualnie można wpłacać środki finansowe na konto Polskiego Czerwonego Krzyża, który prowadzi bezpośrednią akcję pomocy humanitarnej.

PCK, nr rachunku: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA".

► W obliczu wojny na Ukrainie również nasza gmina przygotowuje się organizacyjnie do przyjęcia uchodźców z tego kraju. O dalszych szczegółach będziemy Państwa informować.

► Tymczasem apelujemy do Państwa o szczególną troskę i empatię wobec dzieci. W naszych szkołach podstawowych uczy się niemal 170 uczniów z Ukrainy i Białorusi. W każdej szkole pedagodzy, terapeuci, psycholodzy oraz nauczyciele są gotowi, by udzielić potrzebującym uczniom wsparcia i pomocy. Obserwując ogromną potrzebę uczniów do podjęcia tematu konfliktu na wschodzie, już od wczorajszego dnia w szkołach podejmowane są działania mające na celu oswojenie ich z sytuacją. Chcemy przede wszystkim, aby dzieci wiedziały, że niezależnie od tego, z którego kraju pochodzą, nie mają wpływu na to co się dzieje. Pozwólcie Państwo wybrzmieć emocjom towarzyszącym rozmowom, pozwólcie dzieciom zadawać pytania, nie zostawiajcie ich samych ze strachem i wątpliwościami.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 lutego 2022 r. od dnia 21 lutego br. wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej na terenie szkoły. Nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa przyjęte w Szkole.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl