Rozmiar czcionki
Kontrast
Rok szkolny 2018/2019

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Certyfikat projektu

Celem projektu było budowanie dziecięcej wiedzy, czym jest smog i dlaczego tak bardzo zagraża naszemu zdrowiu i środowisku. W ramach projektu wspólnie z innymi szkołami staraliśmy się dowiedzieć, jaki jest stan powietrza w Polsce oraz naszej najbliższej okolicy. Wspólnie szukaliśmy sposobów do walki ze smogiem. Współzałożycielem projektu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu. Do projektu dołączyły: Społeczna Szkoła Podstawowa ze Szprotowy oraz Zespół Szkół Publicznych z Zoborowa.

Praca projektowa naszych uczniów - logo projektu

W październiku 2018r. klasa 2b przystąpiła do projektu eTwinning „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Projekt skierowany był m.in. do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Łączył on dwa podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej roku szkolnym 2018/ 2019: wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów oraz rozwijanie kompetencji bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci.

W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące zadania:

1) przygotowaliśmy propozycję logo projektu;

2) współtworzyliśmy interaktywny album „Piękna nasza Polska cała” do którego przygotowaliśmy krótki opis i fotografie najpiękniejszych miejsc naszego regionu;

3) stworzyliśmy grę o tematyce patriotycznej;

4) braliśmy udział w wymianie pocztówkowej; 5)współtworzyliśmy album słynnych Polaków; 6) przygotowaliśmy inscenizację legendy „O królewnie Wandzie”.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl