Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

IV FESTIWAL NAUKI. KOPERNIKALIA 2023

W dniach od 28 lutego do 3 marca br. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie - były to Kopernikalia. To już ich IV edycja. W tym roku przedsięwzięcie miało wymiar szczególny, bowiem 2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika, także w tym czasie przypadła 550 rocznica urodzin naszego Patrona - to zobowiązuje.

Kopernikański tydzień upłynął nam pod hasłem wielu aktywności. Był to czas spojrzenia na Mikołaja Kopernika, jako na niezwykłego Patrona, który dysponował wszechstronnym umysłem.

Najmłodsi brali udział w warsztatach Planetarium Nieba Północnego oraz spotkaniach tematycznych „Zdrowe ząbki”, które organizowały studentki z Wydziału Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Nieco starsi uczniowie mogli skorzystać z licznych wykładów online pochodzących z Instytutu Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu. Dla uczniów klas VI, VII i VIII był to czas spotkań z p. Patrykiem Oko, który ukazał Mikołaja Kopernika, jako prekursora, mentora i tego, który wyznaczał oraz torował drogę innym naukowcom – była to prawdziwa intelektualna uczta.

Podsumowując IV Festiwal Nauki, pragniemy podziękować Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, bez Ich pomocy wydarzenie to nie mogłoby przybrać takiej formy. Wartość edukacyjna Kopernikaliòw to wymiar najważniejszy, dlatego jesteśmy wdzięczne za współpracę poniższym osobom i instytucjom naukowym: p. Patrykowi Oko, zespołowi Planetarium Nieba Północnego, prelegentkom z Wydziału Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. By poczuć atmosferę tamtych dni, zapraszamy do obejrzenia prac Uczniów i fotorelacji znajdującej się w holu szkoły. Do zobaczenia na V Festiwalu Nauki. Kopernikalia.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl