Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Akademia Przyszłości w naszej szkole

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu społecznego Akademia Przyszłości, który skierowany jest do uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. Poprzez spotkania z Wolontariuszem dziecko zauważa swoje mocne strony, docenia siebie, a w konsekwencji kształtuje odpowiednie poczucie własnej wartości. Głównym celem Akademii jest to, by Dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności i z podniesioną głową patrzyły w przyszłość oraz realizowały swój potencjał, marzenia i aspiracje. Akademia Przyszłości została powołana przez Stowarzyszenie Wiosna. Program działa wieloaspektowo: pomaga w nauce, motywuje do różnych aktywności, rozwija i relaksuje, a także kształtuje samoocenę dziecka. Każde z pięciorga dzieci w naszej szkole podczas cotygodniowych zajęć indywidualnych spotyka się z przypisanym sobie wolontariuszem. Spotkania odbywają się przez niemal cały rok szkolny (od grudnia do czerwca). W ich takcie uczniowie dzielą się swoją wiedzą i zainteresowaniami, a tutorzy dbają o zapewnienie każdemu z nich doświadczenia jego osobistego sukcesu. Oprócz spotkań indywidualnych odbywają się również wydarzenia kolegialne. Są to spotkania wszystkich wolontariuszy i dzieci w celu budowania poczucia drużynowości oraz lepszego poznania siebie. W szkole odbyły się do tej pory trzy wydarzenia kolegialne:

• Pierwsze wspólne spotkanie poświęcone było wzajemnemu poznaniu siebie i swoich mocnych stron. Wspólnie się bawiliśmy, graliśmy w siatkówkę balonową z użyciem koca, wykonywaliśmy różne wyzwania i rozmawialiśmy. Każde dziecko otrzymało wyprawkę oraz indeks, w którym zapisywane są jego sukcesy.

• Następne spotkanie odbyło się 21 marca 2023 roku. Tego dnia punktem kulminacyjnym było przygotowanie sałatki owocowej. Jednak najpierw musieliśmy odnaleźć składniki potrzebne do jej zrobienia. W tym celu rozwiązywaliśmy szereg zadań i zagadek logicznych - układaliśmy puzzle, alfabetyczną wieżę z klocków, rozwiązywaliśmy tekstowe zagadki logiczne oraz matematyczne. Na zakończenie usiedliśmy do stołu i skosztowaliśmy przygotowaną przez nas sałatkę owocową.

• Kolejne wspólne spotkanie odbyło się 5 kwietnia 2023 roku. Wspólnie poszukiwaliśmy skarbu. Aby zdobyć wskazówki dotyczące miejsca jego ukrycia, musieliśmy wykonać kilka zadań. Dzięki temu otrzymywaliśmy wskazówki dotyczące ukrytego skarbu oraz miejsca, gdzie on się znajduje. Skarbami były: T-shirty dla każdego oraz pizza.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl