Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Ogródek meteo

15 lipca 2013 roku obchodziliśmy nie tylko 603 rocznicę glorii grunwaldzkiej. Tego dnia uczniowie zrzeszeni w Kole Majsterkowicza Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie, uzbrojeni w narzędzia, zawiesili wiechę na budowie szkolnej stacji meteorologicznej /akcja Lato w Szkole 2013/. Od tego momentu rozpoczęliśmy też stałe pomiary podstawowych składników pogodowych w otoczeniu szkoły.

Przedstawienie teatralne

W lesie zaginął kapelusz Pani Wrony. Co się z nim stało? Leśny detektyw - Niedźwiedź Barnaba przystępuje do akcji poszukiwawczej. Na szkolnej scenie mogliśmy kolejny raz obejrzeć spektakl przygotowany na podstawie książki Danuty Parlak „Kapelusz Pani Wrony” przygotowany przez uczniów uczęszczających na zajęcia teatralne prowadzone przez panią Annę Andrzejewską.

Pierwszy Turniej Szachowy SPOKO

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole PIERWSZY TURNIEJ SZACHOWY. W tym dniu swoich sił próbowali uczniowie klas 1- 3. Organizacja tego przedsięwzięcia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. Liczba chętnych spowodowała rozbicie turnieju na dwa terminy. Było nam z tego powodu bardzo miło. Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami i wiedzą. Nasi młodzi szachiści wykazali się również logicznym myśleniem, spokojem ducha, umiejętnością planowania, niezwykłą koncentracją uwagi. Z przyjemnością patrzyliśmy na skupienie malujące się na ich twarzach.

Wycieczka do JuraPark w Krasiejowie

Czy da się być wypoczętym i zmęczonym jednocześnie? Na to pytanie mogą odpowiedzieć uczniowie klasy 5B i 6A, którzy spędzili wspaniałe chwile na terenach jedynego w Polsce czynnego wykopaliska przepełnionego szkieletami wielkich płazów i gadów, a wśród nich dinozaurów - prawdopodobnie najstarszych w świecie, liczących 230 milionów lat. Jurapark Krasiejów to cudowne miejsce dla dzieci, pełne atrakcji dostarczających niezapomnianych wrażeń.

Dzień Świetlika

To już kolejna taka uroczystość, w której wzięli udział uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej. W myśl powiedzenia: „Dla każdego coś miłego”, każdy Świetlik mógł znaleźć coś dla siebie. Cały dzień obfitował w wiele atrakcji i niespodzianek. Jak zawsze, dużym powodzeniem cieszyły się ulubione słodkości. Uczniowie chętnie odwiedzali...

„Niestraszna lekcja gimnastyki” w SPOKO

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 1 w Zalasewie we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu odbyły się warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego, tym razem pt. tytułem: „Niestraszna lekcja gimnastyki” Uczniowie pod opieką nauczycieli zaprezentowali atrakcyjne ćwiczenia kształtujące w parach. Niektóre wymagały dużej koncentracji uwagi!

Zajęcia świetlicowe z OSP Swarzędz

Uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu. Na początku spotkania uczniowie uczestniczyły w pogadance, którą poprowadził Naczelnik OSP Swarzędz Robert Walkowiak w towarzystwie Emilii Mielczarek. W trakcie spotkania zostało przedstawione dzieciom na czym polega praca strażaka. W bardzo interesujący goście opowiedzieli o początkach straży pożarnej...

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny zakończony!

Nasza przygoda z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „(Nie)zwykła matematyka” dobiega już ku końcowi. Dzięki współpracy wielu nauczycieli, a zwłaszcza dzięki uczniom chętnym do wykonywania niecodziennych zadań, udało zrealizować wiele tematów przewidzianych w tym projekcie. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy człowiek jest symetryczny, czy lewa strona jest różna od prawej, wykorzystując program Paint. Badaliśmy symetrię jesiennych liści, skrzydeł motyla, serwetek i wycinanek ludowych świetnie bawiąc się kleksografią. Kodowaliśmy obrazki w układzie współrzędnych zarówno na kartce jak i w Excelu. Konstruowaliśmy pierwiastki kwadratowe z...

Zalasewska Szneka z Glancem i Człowiek z pasją...

Zamknięciem i podsumowaniem dni gwary poznańskiej, czyli Zalasewkiej Szneki z Glancem 2023, było spotkanie w kwietniu wszystkich klas 8 z Panem Zbigniewem Staniszewskim, który zaprosił nas do siebie, byśmy mogli podziwiać jego zbiory. Pan Zbigniew, wielki pasjonat historii Swarzędza, głównie z perspektywy stolarstwa, które niegdyś było dumą naszego miasta i całej gminy, już w lutym, podczas dni gwary poznańskiej w naszej szkole, spotkał się z uczniami klas 8. Podczas krótkiej prelekcji, zaprezentował część swoich zbiorów i podzielił się wiedzą na temat tradycyjnego stolarstwa, renowacji oraz krótkiej historii swarzędzkiego stolarstwa. Swoją pasją, pan Zbigniew może zauroczyć niejednego słuchacza.

Obserwacja nieba

W chłodny kwietniowy wieczór, o zachodzie Słońca, na płycie boiska szkolnego zebrało się kilkanaście osób. Rozłożyliśmy teleskopy... niebo było zachmurzone… czekaliśmy. Nasza cierpliwość została nagrodzona. Na coraz ciemniejszym ale już bezchmurnym niebie, ukazał się Księżyc w pierwszej kwadrze. Grupa zainteresowanych pokazem nieba powiększała się. Do 3 teleskopów ustawiły się kolejki. Oglądaliśmy Księżyc – jego kratery i morza. Nieziemskie widoki zapierały dech w piersiach. Słuchaliśmy interesujących opowieści o przyszłości astronautyki i wynalazkach, które pozwoliły na podróże w Kosmos, a następnie trafiły z powrotem na Ziemię, np. telefon komórkowy czy teflon. Choć największa frekwencja dopisało po zmroku...

Świetlikowa Załoga EKO

24 kwietnia 2023r. dobiegł końca II etap Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem: „Pokaż, jak dbasz o planetę Ziemię”. Po raz kolejny, organizatorem drugiej już edycji konkursu, była Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu. W zmaganiach konkursowych, brali udział uczniowie z klas I-III, ze swarzędzkich świetlic szkolnych. Dzieci zmierzyły się z zadaniem wykonując plakaty przedstawiające różnorodne aspekty dbania o ekologię: w domu, w szkole, w gminie, na całym świecie - do wyboru.

Sukcesy sportowe

Kwiecień obfitował w wiele sportowych sukcesów uczniów naszej szkoły. Czwartego kwietnia, dwudziestu czterech biegowych zapaleńców udało się z nauczycielami wf do Poznania nad Jezioro Maltańskie na Drużynowe Biegi Przełajowe. Łączna liczba zawodników startujących na tych zawodach wyniosła 1388 zawodników. W tak ogromnej liczbie ludzi nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Byli zorganizowani, gotowi na czas, zaangażowani w powierzone zadania. Na szczególne wyróżnienie zasługują chłopcy i dziewczynki z roczników...

Dzień Międzynarodowy w klasach edukacji wczesnoszkolnej

W naszej szkole dobiegło końca wspaniałe wydarzenie „Dzień Międzynarodowy”. Były to działania projektowe, trwające blisko trzy tygodnie, których finał był datowany na 24 – 25 kwietnia 2023roku. Projekt objął wszystkie klasy 1 – 3. Dzieci z każdej klasy wybrały jeden kraj, który Ich ciekawił. Dzieci samodzielnie zaplanowały swoje działania, a nauczyciel Im w tym towarzyszył. Uczniowie poznali podstawowe słówka i zwroty, zabytki danego kraju, mentalność mieszkańców, kulinaria, to jak przebiega edukacja dziecka w danym kraju, ciekawostki etc.

Akademia Przyszłości w naszej szkole

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu społecznego Akademia Przyszłości, który skierowany jest do uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. Poprzez spotkania z Wolontariuszem dziecko zauważa swoje mocne strony, docenia siebie, a w konsekwencji kształtuje odpowiednie poczucie własnej wartości. Głównym celem Akademii jest to, by Dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności i z podniesioną głową patrzyły w przyszłość oraz 

IV FESTIWAL NAUKI. KOPERNIKALIA 2023

W dniach od 28 lutego do 3 marca br. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie - były to Kopernikalia. To już ich IV edycja. W tym roku przedsięwzięcie miało wymiar szczególny, bowiem 2023 został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika, także w tym czasie przypadła 550 rocznica urodzin naszego Patrona - to zobowiązuje.

Kopernikański tydzień upłynął nam pod hasłem wielu aktywności. Był to czas spojrzenia na Mikołaja Kopernika, jako na niezwykłego Patrona, który dysponował wszechstronnym umysłem.

Subcategories

Kim jest Twój nauczyciel? Czym się interesuje, czemu poświęca w wolnej chwili, czym może Cię zainspirować? To nie tylko (lub "aż") mistrz w swojej dziedzinie, mentor, tutor, ale także prawdziwy człowiek z własnymi pasjami, zainteresowaniami, osiągnięciami pozazawodowymi. Może Ty też odkryjesz swoją drogę? Spotykasz ich każdego dnia, czy wiesz jednak o nich wszystko? Mogą Cię zaskoczyć!

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl