Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Na zdjęciu prowadzące projekt

Ruszamy z nowym projektem skierowanym do Rodziców naszych Uczniów. To nasza odpowiedź na apel Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: „Mamo, Tato: Potrzebuję Twojej obecności. W moim życiu jesteś jak latarnia morska. Dzięki Tobie czuję się pewnie, dajesz mi bezpieczeństwo i sprawiasz, że czuję się kimś ważnym.” To projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Rodzina jest otoczeniem, w którym dziecko przychodzi na świat, które zaspokaja jego podstawowe potrzeby. Jest fundamentem rozwoju młodego człowieka. Co zrobić, by te fundamenty były trwałe i stabilne? Rozwiązanie może wydawać się proste, należy zastosować porządny budulec, by dzieci mogły piąć się ku górze. Bycie rodzicem to nieustanne poszukiwanie rozwiązań, metod, sposobów, aby nasze dzieci wyrosły na samodzielnych i szczęśliwych dorosłych.

“Szkoła dla rodziców i wychowawców” to miejsce dla każdego rodzica, opiekuna, wychowawcy. To rekomendowany program, który pomaga w osiągnięciu równowagi pomiędzy zrozumieniem potrzeb dziecka, byciu konsekwentnym w wychowaniu, jak również uczy, w jaki sposób komunikować się z dziećmi. Zapraszamy chętnych rodziców na cykl cotygodniowych spotkań. Będą one miały charakter warsztatowy, więc skupimy się nie tylko na teorii, ale przede wszystkim na praktyce. Jako “uczniowie” i “uczennice” będziemy mieli możliwość spojrzeć na świat oczami naszych dzieci. Zmiana perspektywy pomaga w głębszym zrozumieniu pewnych trudności.

Niezmiernie cieszymy się tak pozytywnym odzewem ze strony naszych Rodziców. Pierwsza pilotażowa grupa rusza już w połowie kwietnia. Ilość chętnych przerosła nasze oczekiwania, dlatego od września planujemy kolejne edycje w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie. To znak, że potrzeby w tym zakresie są znaczące. Spotkania dla pierwszej grupy warsztatowej będą odbywały się na terenie naszej szkoły w piątki, według ustalonego “planu lekcji” w godzinach 17:00- 19:30, z przerwą śródlekcyjną:

1. Poznajmy się - kontrakt i wprowadzenie do tematyki zajęć. (12.04.2024)

2. Granice (19.04.2024)

3. Uczucia. Jak pomóc dziecku, by radziło sobie z trudnymi uczuciami. (26.04.2024)

4. Zachęcanie do współpracy. (10.05.2024)

5. Rozwiązywanie problemów i konfliktów. (17.05.2024)

6. Zachęcanie do samodzielności. (24.05.2024)

7. Wpisywanie dziecka w role i uwalnianie od grania ról. (7.06.2024)

8. Zamiast karania. Pochwała i zachęta. (14.06.2024)

9. Podsumowanie i zakończenie “nauki” (czas na wprowadzenie wiedzy w życie) (21.06.2024)

Warsztaty będą prowadzić:

Ilona Dziubczyk- Ren- pedagog specjalny, realizator programu szkoła dla rodziców i wychowawców

Daniela Jasińska- pedagog, psycholog, realizator programu szkoła dla rodziców i wychowawców

Małgorzata Lorek- psycholog

program

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl