Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

List z Francji

Naszą szkołę spotkał wielki zaszczyt. Prezydent Francji osobiście odpowiedział na list naszych uczniów z klasy 3c. Dzieci napisały do Pana Prezydenta list, wychowawczyni klasy Joanna Wołodkiewicz opisała działania klasy w ramach projektu „Dzień Międzynarodowy” i wraz ze zdjęciami i filmami przesłała do Pałacu Elizejskiego. Filmy były niezwykłe, gdyż dokumentowały autorskie podejście dzieci do musicalu Notre – Dame de Paris oraz śpiew Marsylianki. Zawierały również pozdrowienia dzieci dla Pana Prezydenta. Dzieci włożyły ogrom pracy w projekt, zachłysnęły się spuścizną kultury i sztuki Francji i nabrały apetytu na podróże i naukę języka francuskiego. Pan Prezydent gratuluje nam naszych działań oraz jak to ujął, w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym życzy nam powodzenia i zachęca dzieci do dążenia do edukacji. Dziękuje nam, że aktywnie przyczyniamy się do szerzenia wpływów Francji poza jej granicami. Pisze, że zaszczycamy swój zawód poprzez nasze podejście, otwartość; pisze o powołaniu wychowawczym. Wyraża swą dumę, że szkoła zapoznaje małe polskie dzieci z różnymi kulturami świata. Pięknie określa nasze działania, że niesiemy entuzjazm dla dziedzictwa i sztuki życia. Najmłodsze dzieci z naszej szkoły pokazują też tym starszym, że chcieć to móc; a po marzenia sięgamy! I tak zbudujemy nowy, lepszy świat; bez granic. Świat, w którym miejsce znajdzie każdy z nas, świat bez waśni i wojen. Z wielką radością załączamy list od Prezydenta Republiki Francuskiej Emmanuela Macrona.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl