Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Kiermasz Mikołajkowy - produkty

 Uśmiech nic nie kosztuje. Uśmiech jednoczy i buduje. Dowiedli tego empirycznie Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie, spotykając się wspólnie w sobotę, 3 grudnia podczas Kiermaszu Mikołajkowego zorganizowanego przez Radę Rodziców naszej Szkoły. Przez kilka tygodni poprzedzających tę datę wszyscy – zarówno indywidualnie, jak i zespołowo (bo z wielką radością witaliśmy wielu rodziców zasiadających podczas zajęć plastycznych i… jak się okazało: nawet artystyczno-kulinarnych w ławkach wspólnie z ich najmłodszymi pociechami) zajmowali się produkcją prawdziwych dzieł sztuki: powstawały przepiękne dekoracje i akcesoria świąteczne, kartki z życzeniami, choinki i szopki, obrazy i rozmaite rękodzieło oraz wyjątkowe wypieki. Podobnie działo się w domach, uczniowie spotykali się wspólnie lub tworzyli indywidualnie, całe rodziny angażowały się w przygotowanie rozmaitych cudeniek. Wszystko to trafiło następnie na „Imprezę na 5” – czyli Kiermasz Mikołajkowy. Aby zadbać o odpowiednio świąteczną oprawę, Rada Rodziców zorganizowała również występy wokalne, chętni uczniowie i ich opiekunowie mogli wziąć udział w inauguracyjnych zajęciach astronomicznych (gdyż przy tej okazji pozyskaliśmy kolejnego partnera, który swoją pasją i wiedzą będzie dzielił się podczas kolejnych spotkań z naszymi uczniami), a wszystkim dodatkowej radości dostarczały fotobudka i oblegana do granic możliwości kawiarenka. Czy powiedziałem już, że frekwencja dopisała? Nie? Cóż… frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania; liczyliśmy na uczniów i ich rodziców - i oczywiście byli! Nie zważając na fakt, iż to sobotnie popołudnie i wieczór, a więc dzień wolny od pracy, nauczyciele również nie opuścili tej wspaniałej okazji do integracji. Ponieważ – abstrahując od głównego celu przedsięwzięcia, jakim było przecież pozyskanie środków na wspierającą zadania Szkoły działalność Rady Rodziców – wielką wartością dodaną jest integracja: pozytywne zjednoczenie całej społeczności szkolnej pod hasłem zaangażowania, radosnej kreatywności i wspólnego cieszenia się swoją obecnością. Nie byłbym sobą, gdybym nie nawiązał do historii: otóż francuscy fizjokraci stworzyli teorię wykorzystaną przez Adama Smith’a i Davida Ricardo – twórców ekonomii klastycznej: chodzi oczywiści o ideę „laissez faire”, czyli tzw. „leseferyzm”. Nie na darmo mówi się, że „historia magistra vitae est” (historia nauczycielką życia) – wystarczy bowiem pozwolić działać (zgodnie z ideą laissez faire) oraz obdarzyć zaufaniem i wsparciem, byśmy nie musieli tylko zachwycać się finlandzkim systemem oświaty. Nie musimy marzyć o tym, jak gdzieś jest lepiej, wystarczy, że pozwolimy sobie wspólnie zaufać i działać - na każdym poziomie i na każdej płaszczyźnie, bo w jedności siła i sukces. A gdzie wszyscy spoglądają w tym samym kierunku (w tym przypadku – w stronę dobra naszych wychowanków), tam sukces gwarantowany. Dowiedliśmy tego wspólnie 3 grudnia 2022 roku. Z wielką radością i przepełniającą serce dumą spoglądałem na roześmianych/szczęśliwych uczniów i ich rodziców, którzy wspólnie z nauczycielami zrobili coś wielkiego. I za to wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję! Nie sposób wymienić każdego z imienia i nazwiska, gdyż lista byłaby niezwykle długa, ale – moi Drodzy – wiedzcie, że jesteście wspaniali, dokonaliście rzeczy niebywałej i już wiemy, że razem stać nas na jeszcze więcej! A… i jeszcze jedno: kwota zebrana przez Radę Rodziców przekroczyła 25 tysięcy złotych. Tak! Nawet nie trzeba komentować, prawda? Chcieliśmy pobić poprzedni rekord :-) ... ale od razu trzykrotnie? :-) Czapki z głów i najwyższe słowa uznania, Panie i Panowie! Brawo! Tak trzymać! A w przyszłym roku… „Impreza (będzie) na 6”!

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl