Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Współpraca międzynarodowa

W dniach 3 – 7 października br. w ramach projektu Erasmus+ odwiedziła naszą szkołę grupa uczniów wraz z nauczycielami z Turcji. Oprócz naszej szkoły w przedsięwzięciu brała również udział Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II i dwie szkoły z miasta Duće w Turcji. Było to dla nas bardzo interesujące i emocjonujące spotkanie. Nasi gości spędzili u nas bardzo intensywny czas. Zaczęliśmy w poniedziałek od wizyty w Szkole Podstawowej w Paczkowie. Obejrzeliśmy szkołę, przedstawiliśmy nasz kraj i region oraz posłuchaliśmy prezentacji o Turcji. Poza tym, uczniowie brali udział w treningu i meczu unihokeja, po wysłuchaniu ciekawej prezentacji zasad gry w wykonaniu uczennic ze szkoły w Paczkowie. Po południu piekliśmy wspólnie pierniczki, a także kosztowaliśmy specjałów przygotowanych przez uczniów z Polski i Turcji. Dzień zakończyliśmy biesiadowaniem przy ognisku i integracją na pobliskim placu zabaw aż do zachodu słońca. Bariera językowa zupełnie zniknęła. Kolejny dzień spędziliśmy na pokładzie BimbaBusa, zwiedzając Poznań. Nasi goście mieli szansę poznać historię regionu i stolicy Wielkopolski, słuchając ciekawych opowieści przewodnika. Wspólnie zwiedziliśmy najciekawsze miejsca w Poznaniu. W środę otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla uczniów z Turcji i Paczkowa. Przygotowaliśmy ciekawe zajęcia teatralne, w czasie których każdy mógł pobudzić swoją kreatywność. Uczniowie wcielili się również w postaci z bajki Braci Grimm „Little Red Riding Hood”. Nasi gości z Turcji pokazali jak obsługiwać ciekawy program do montażu filmików „Green Screen”. Następnie mieliśmy szansę obejrzeć elementy kultury tureckiej – uczniowie zaprezentowali tradycyjne rytuały i stroje weselne. Czwartek to był ostatni wspólny dzień przed rozstaniem. Na ten dzień zaplanowaliśmy wycieczkę do Dziekanowic, w czasie której mogliśmy poznać elementy historii i kultury naszego regionu. Po południu wzięliśmy udział w warsztatach muzycznych, które poprowadziła profesjonalna piosenkarka Nicole Kulesza oraz muzyk Paweł Kosicki. W czasie warsztatów nagrywaliśmy wspólnie piosenkę Shakiry „Try Everything” z tekstem po polsku, angielsku i turecku. Wieczór ten był momentem podziękowań i pożegnań jako, że nasi goście wyjeżdżali do domów w piątek wcześnie rano. Projekt ten był wspaniałą okazją do poszerzania horyzontów, ćwiczenia angielskiego oraz nawiązania kontaktów, które mamy nadzieję nie zakończą się na tej wizycie.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl