Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay) obchodzony jest w pierwszy piątek października. W tym roku święto matematyki przypadło 7 października i celebrowane było po raz dwunasty. Szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. Nasza Szkoła również zaangażowała się w akcję – świętowaliśmy znacznie dłużej niż jeden dzień. W czwartek i w piątek, uczniowie klas 4-8 rozwiązywali zagadki matematyczne dotyczące tabliczki mnożenia. Łamigłówki zostały umieszczone w przeróżnych miejscach w szkole :) We właściwym dniu obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie walczyli o miano „eksperta tabliczki mnożenia”. Rywalizacja toczyła się w sposób tradycyjny (papierowe losy z odpowiednimi działaniami) oraz w formie online. Do internetowego egzaminu z tabliczki mnożenia podeszli wszyscy ósmoklasiści, którzy byli obecni w tym dniu w szkole. Uczeń 8B - Jakub Prętki ustanowił rekord, zdał egzamin w ciągu 10 sekund. Najmłodsi uczniowie Naszej Szkoły również bardzo aktywnie uczestniczyli w obchodach. Jeszcze przez cały następny tydzień rozwijali swoje umiejętności matematyczne – na lekcjach rozwiązywali łamigłówki, pracowali z wykorzystaniem Kart Grabowskiego, wielokrotnie losowali karteczki zawierające działania z lukami. Przybyło wielu „ekspertów tabliczki mnożenia”. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę i gratulujemy wyników.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl