Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Pierwszy Turniej Szachowy SPOKO

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole PIERWSZY TURNIEJ SZACHOWY. W tym dniu swoich sił próbowali uczniowie klas 1- 3. Organizacja tego przedsięwzięcia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. Liczba chętnych spowodowała rozbicie turnieju na dwa terminy. Było nam z tego powodu bardzo miło. Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami i wiedzą. Nasi młodzi szachiści wykazali się również logicznym myśleniem, spokojem ducha, umiejętnością planowania, niezwykłą koncentracją uwagi. Z przyjemnością patrzyliśmy na skupienie malujące się na ich twarzach. Po trudnych rozgrywkach wyłoniliśmy zwycięzców:

Łukasz Sobociński kl. 3c

Gabriel Polityło kl. 3a

Stanisław Neumann kl. 1e.

Bonusową rozgrywkę zwycięzca rozegrał z dyrektorem szkoły panem Wojciechem Szulcem. Z tego co nam wiadomo nie była to łatwa rozgrywka. Młodzi szachiści pokazali klasę, teraz czas na starszych kolegów. Uczniowie klas 4- 8 stoczą swoje pojedynki już 22.06. Widzimy dalszą przyszłość tego turnieju, dlatego postanowiliśmy wpisać go na stałe w kalendarzu wydarzeń szkolnych. Młodym szachistom jeszcze raz gratulujemy umiejętności, odwagi i zapału, ćwiczcie nasi kochani dalej i do zobaczenia za rok na kolejnym turnieju.  

 

Muszę przyznać, że poziom naszych młodych szachistów bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Rozgrywa z Łukaszem była niezwykła; zmierzałem do szybkiego szewskiego mata, tymczasem Łukasz po drugim ruchu się zorientował i tylko zamruczał: "A, szewczyk..." i musiałem się nieźle gimnastykować. Brawo Łukasz! W przyszłym roku nie mam z Tobą już zadnych szans! Wojciech Szulc

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl