Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Sukcesy sportowe

Kwiecień obfitował w wiele sportowych sukcesów uczniów naszej szkoły. Czwartego kwietnia, dwudziestu czterech biegowych zapaleńców udało się z nauczycielami wf do Poznania nad Jezioro Maltańskie na Drużynowe Biegi Przełajowe. Łączna liczba zawodników startujących na tych zawodach wyniosła 1388 zawodników. W tak ogromnej liczbie ludzi nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Byli zorganizowani, gotowi na czas, zaangażowani w powierzone zadania. Na szczególne wyróżnienie zasługują chłopcy i dziewczynki z roczników 2012 i młodszych. Chłopcy w składzie: Wiktor Liszka 4a,Borys Radecki 4a, Franek Szmyt 3c, Jonasz Śliwa 4a oraz Nikodem Wolniewicz 4b wywalczyli VI miejsce w powiecie na 17 startujących szkół. Bieg, w którym wystartowali, liczył 144 zawodników. Jonasz zameldował się na mecie jako piąty, Franek był siódmy a Borys ósmy. Dziewczynki w składzie: Stella Andrukonis 4a, Wiktoria Dudzińska 4b, Dominika Hołówko 4b, Agata Kurpisz 4b, Maja Podejma 4b, Gosia Ptaszek 4b, Oliwia Ratajewska 4c, Hania Rzepecka 4a, Julia Walaszek 4b oraz Hania Żebrowska 4c wywalczyły VII miejsce w powiecie na 16 startujących szkół. Kolejnymi lekkoatletycznymi zawodami w których wystartowaliśmy był Czwórbój Lekkoatletyczny. Każdy z zawodników brał udział w następujących konkurencjach : bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg na 600m (dziewczynki) lub 1000m (chłopcy). Każdy z zawodników punktował dla swojej drużyny. Chłopcy w składzie Igor Przygoda 6a, Janek Polak 5a, Bartek Kotecki 5a, Jonasz Śliwa 4a, Borys Radecki 4a, Kuba Dolny 5a i Marcel Frątczak 5c wywalczyli VI miejsce. Dziewczynki w składzie: Zosia Bobryk 6a, Julia Sołtysiak 6a, Zosia Apolinarska 6a, Matylda Jęczmionka 5a, Olga Makowska 4c i Marysia Szymańska 4c wywalczyły, I miejsce a co za tym idzie awansowały na zawody powiatowe. Dziewczynki przywiozły z tych zawodów dwa srebrne medale. Julia za rzut piłeczka palantową, Matylda za bieg na 60m. Jakby tego było mało nasze starszaki również pokazały na co je stać i w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej zajęły pierwsze miejsce w gminie. W konkurencjach biegowych sztafeta chłopców w składzie Franek Olszanowski 8a, Mikołaj Małecki 8a, Alan Nowak 8c i Kuba Prętki 8b zajęła drugie miejsce. Jakub Prętki 8b w biegu na 300m był pierwszy, drugie miejsce na dystansie 600m wywalczyła Ania Solnica 8c również druga na mecie była Natalia Augustynopolska 8b w biegu na 1000m. W biegu na 300m Marta Mayza 8c była trzecia. W konkurencjach technicznych Gerard Tuczyński 8a zajął pierwsze miejsce w skoku wzwyż, zaraz za nim na drugim miejscu uplasował się Dawid Pasoń 8b. W pchnięciu kulą chłopców drugi był Wojtek Majka 8b, natomiast w pchnięciu kulą dziewcząt, pierwsze miejsce wywalczyła Marysia Dębska 8c, a na trzecim miejscu uplasowała się Ola Dębska 8b. W skoku w dal Weronika Mróz 8a i Alana Nowak 8c wywalczyli trzecie miejsce. Dzięki wysokim lokatom zajętym na poziomie gminy nasza szkoła awansowała do powiatu, gdzie Marta Mayza 8c zdobyła złoty medal na dystansie 300m, Ania Solnica 8c złoto na dystansie 600m, Wojtek Majka 8 złoto w pchnięciu kulą, Kuba Prętki 8b złoto w biegu na 300m, Mikołaj Małecki 8a srebro w biegu na 1000m. Jednym słowem kwiecień okazał się miesiącem królowej sportu, którą jest lekka atletyka. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Nauczyciele wychowania fizycznego.

sport1

sport2

sport3

 

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl