Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Turniej Maszyn Wodnych w Zalasewie

W ubiegłą sobotę w naszej szkole odbyły się eliminacje regionalne Ogólnopolskiego PGE Turnieju Maszyn Wodnych. To obecnie najbardziej prestiżowy konkurs z dziedziny techniki przeznaczony dla szkół podstawowych w Polsce. Na turniej przybyło kilkadziesiąt zespołów z obszaru zachodniej Polski. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie, wykonanie i zaprezentowanie skuteczności działania maszyn wodnych. Drużyna Kawa No Kami 3/4 w osobach Tymoteusza Przekopa oraz Franka Sowińskiego – Nogi wystartowała w konkurencji „wydajność”. Zdaniem maszyny wodnej chłopców był udźwig ciężaru przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości wody. Konkurencja w tej dziedzinie była spora a różnice osiąganych wyników minimalne na poziomie setnych części litra cieczy. Pierwsza próba zakończyła się niepowadzeniem, jednak szybka konsultacja wewnątrz zespołu i poprawki w mechanizmie podającym wodę spowodowała, że przez długi czas zespół nasz utrzymywał się na pierwszej, jednak w ostatecznym rozrachunku zajął trzecie, medalowe miejsce. Uczniowie nasi, otrzymali nagrody rzeczowe oraz prawo startu w wielkim finale tego konkursu. A oprócz tego bezcenne doświadczenie, które zapewne zaprocentuje w przyszłości w rozwiązywaniu zadań praktycznych z dziedziny tj.: technika, mechanika, fizyka i matematyka. Finał Ogólnopolskiego PGE Turnieju Maszyn Wodnych odbędzie się 7 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie gdzie spotkają się najlepsze drużyny z całego kraju wyłonione w pozostałych 7 eliminacjach regionalnych. Z niecierpliwością czekamy na finał i podobnie rewelacyjne wyniki młodych majsterkowiczów z naszej szkoły!

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl