Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Podsumowanie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Pewien październikowy tydzień w naszej szkole był poświęcony przygotowaniom do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Do wzięcia udziału w akcji zachęcono całą społeczność szkolną, a w szczególności za przygotowania do tego dnia odpowiedzialni byli uczniowie klasy 3B pod okiem Pani Patrycji Komsty oraz wybrani uczniowie klas starszych pod przewodnictwem Pani Barbary Grzelczak. Tygodniowe przygotowania do ŚDTM związane były z utrwalaniem tabliczki mnożenia oraz czynnościami organizacyjnymi: przygotowanie plakatu promującego akcję, korytarzy szkolnych, sal lekcyjnych. Pierwszego października w ramach obchodów uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia podczas różnych aktywności. Młodsze klasy brały udział w „Bieganym Teście” z tabliczki mnożenia, zabawach ruchowych typu „Królowa Skakanki” czy „Piłkarz Matematyk”, ponadto wychowawcy klas mieli do dyspozycji łamigłówki, gry czy propozycję pracy plastycznej, a to wszystko związane z tematem przewodnim. Uczniowie klas starszych podczas realizacji lekcji matematycznych brali udział w ustnym egzaminie z tabliczki mnożenia, mogli sprawdzić się także w roli specjalistów w tej dziedzinie przepytując innych uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wszyscy uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na zadane pytania uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, dodatkowo uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej dostali Odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl