To warto wiedzieć!

Okres świąteczny to czas, w którym częściej niż na co dzień myślimy o bliskich i przyjaciołach. To doskonały moment, aby "odświeżyć" kontakty z członkami rodziny i znajomymi z którymi nie spotykam się zbyt często np. z powodu dzielącej nas odległości.Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ" organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Celem kampanii było zwrócenie uwagi na to, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Uczniowie klasy 2b rozdali przesłane przez Fundację kartki wszystkim uczniom szkoły, nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym. W każdej klasie przedstawiona została idea akcji - kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi rodzinnych oraz przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci. Piękna akcja i prosta idea – zamiast wysyłać smsa, usiądź, zastanów się i napisz kartkę z osobistymi życzeniami. Co ważne – nie ze skopiowanym wierszykiem, a z kilkoma zdaniami napisanymi od serca. Przy okazji rozdania kartek uczniom szkoły postanowiliśmy przeprowadzić również małą sondę. Dotyczyła ona liczby osób, która już wcześniej wysłała świąteczne życzenia poprzez wysłanie kartek świątecznych. Nie zawiedliśmy się! Akcja z pewnością na stałe wpisze się w kalendarz naszych szkolnych działań.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl