Start
 

Rekrutacja 2020/2021

Nabór do klas pierwszych - od 16 marca br.
Tu zacznij!
 

Tutoring indywidualny

Informacje ogólne, regulamin i nie tylko...
Zapraszamy!
 

Kalendarz roku 2019/2020

Harmonogram planowanych przedsięwzięć...
Zapraszamy!
 

Szkolna stołówka: obiady

Usługi gastronomiczne prowadzi firma "Pyszoty"
Zamów posiłek

Ograniczenia w funkcjonowaniu placówki w dniach 16 marca 2020 r. – 25 marca 2020 r

Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 sekretariat Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania nie przyjmuje interesantów w siedzibie placówki. W związku z powyższym wszelkie sprawy proszę załatwiać drogą elektroniczną, mailową: sekretariat@spoko.edu.pl  lub telefonicznie: 515 164 335.

Szkoła funkcjonuje w godzinach 9:00 – 12:00, jednak w trosce o zdrowie Państwa i naszych pracowników, prosimy o powstrzymanie się od wizyt.

 

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE NABORU DO PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH ORAZ KLAS I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 ZMIANA TERMINÓW

Szanowni Państwo, ze względu na obecną sytuację w kraju, ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego, 18 marca 2020 r. zarządzeniami burmistrza nr WOM.0050.1.52.2020 oraz WOM.0050.53.2020 zmienione zostały terminy postępowań rekrutacyjnych do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas I szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Swarzędz.

 zmianie nie uległ termin wypełniania wniosków w systemie elektronicznym i trwa on od 16 marca do 30 marca 2020 r.

 termin składania wniosków w wersji papierowej (wydrukowanych i podpisanych) wraz z załącznikami został ustalony na 18 – 22 maja 2020 r.

Pozostałe terminy, znajdują się na stronie www.swarzedz.pl oraz na stronie naboru.

WAŻNE! Jednocześnie informujemy, iż w związku ze zmianą terminów rekrutacji, składając wniosek w wersji papierowej należy dołączyć do niego wszystkie dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów wskazanych we wniosku, w przypadku przedszkoli w formie określonej w uchwale nr XVIII/237/2020 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 28 stycznia 2020 r.w sprawie: określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Swarzędz, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, a w przypadku szkół podstawowych w formie określonej w uchwale nr XVIII/238/2020 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 28 stycznia 2020 r.w sprawie: określenia kryteriów wpostępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Swarzędz, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły (uchwały dostępne na stronie naboru).

 

Szanowni Państwo, prosimy o śledzenie ma bieżąco komunikatów zamieszczanych na stronie naboru do przedszkoli https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/swarzedz  i stronie naboru do szkół https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/swarzedz  oraz na stronie internetowej www.swarzedz.pl i oficjalnym profilu na Facebooku Swarzędza.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach 12 i 13 marca br. w szkołach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne i wychowawcze, co oznacza, że od 12 marca br. (do 25 marca br.) uczniowie szkół podstawowych nie przychodzą do szkół. W razie potrzeby zapewnienia - absolutnie niezbędnej - opieki nad dziećmi, będziemy gotowi w dniach 12 i 13 marca br. do zajęć opiekuńczych; proszę jednak mieć na uwadze bezwzględną profilaktykę, a więc ograniczenie wszelkich kontaktów i wyjść poza dom.

Od poniedziałku, 16 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkół.

Proszę zapoznać się z komunikatami MEN:

Zawieszenie zajęć dydaktycznych

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

W zakładce "POBIERZ" będą pojawiać się materiały dla uczniów. Proszę także śledzić informacje w dzienniku elektronicznym.

Wojciech Szulc

ekok1SPoKo Szkoła działa z imPETem i rozwija u siebie oraz innych umiejętność segregowania odpadów. Pod hasłem „Działamy z imPETem My, Działajcie także i Wy” szkolna świetlica przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu na Eko – kącik. W ramach zajęć świetlicowych przygotowaliśmy kącik edukacyjny, w którym są praktyczne rady na odpady, dotyczące segregacji śmieci, recyklingu oraz ponownego wykorzystania materiałów. Prawdziwą bombą okazał się pokaz mody recyklingowej, który zachęcił uczniów do większej dbałości o segregację i rozpowszechnienie metody „zero – waste”. Zachęcamy do obejrzenia go w świetlicy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za dostarczanie materiałów do prac konkursowych. Szczególne wyrazy uznania należą się Pani Kruzel za projekt i przygotowanie pięknej kreacji balowej z nietypowego materiału. Efekt jest niesamowity.

 

Od dnia 02 marca do 02 kwietnia trwa głosowanie na szkolny Eko-kącik. Na stronie: www.dzialajzimpetem.pl/prace-konkursowe/ W polu miejscowość należy wpisać „Zalasewo”, a następnie oddaj głos na nasz projekt. Głosuj raz dziennie, codziennie.

MASZ TĘ MOC, ODDAJ SWÓJ GŁOS!

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl