To warto wiedzieć!
Nasi uczniowie i ich prace

Kwiecień to szczególny miesiąc – to wtedy, jak co roku, obchodzimy Dzień Ziemi. Nauka zdalna nie przeszkodziła nam w realizacji naszych planów i tak dzięki aplikacji Teams Uczniowie klas 1-3 wraz z Wychowawcami ochoczo zaangażowali się w obchody Tygodnia Ziemi. Przez 5 dni na Najmłodszych czekały zadania, zagadki i wyzwania. Uczniowie pokazywali w jaki sposób dbają o planetę, wykonywali swój...

Zdjęcie przedstawia naszych uczniów w czasie działań projektowych

Uczniowie klas 1-3 po raz kolejny brali udział w projekcie ESA „Wiem, co wisi w powietrzu!”. Nasi Najmłodsi dowiedzieli się, z czego składa się powietrze, kto jest Nieproszonym Gościem w powietrzu, co to jest i z czego składa się smog, jak odróżnić smog od smoka, o czym świadczy kolor dymu wydostającego się z kominów i jak zadbać o czyste powietrze wokół nas. Oprócz tego Uczniowie doskonale się bawili...

Na zdjęciu prace naszych uczniów

Uczniowie klas 1-3 z niecierpliwością wyczekiwali wiosny… Aby zachęcić ją do zagoszczenia się u nas na dobre, Najmłodsi wzięli udział w zmaganiach plastycznych i wykonali kapelusze Pani Wiosny. Dzięki temu nasi Uczniowie rozwijali swoją wyobraźnię, aktywność twórczą, motorykę małą, wrażliwość estetyczną, uzdolnienia plastyczne i wrażliwość na piękno. Każdy z...

Kampania „Otwórz się na pomoc” to przede wszystkim interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu W ramach kampanii został stworzony interaktywny film, w którym to osoba oglądająca podejmuje decyzję. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje podczas filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia. To, jak zakończy się ta historia, zależy więc tylko od widza, bo to on podejmuje decyzje. W kampanii „ Otwórz się na pomoc” została przygotowana także specjalna sekcja „Prawdziwe historie”, w której przedstawiono historie dzieci borykających się z problemem m.in. hejtu i przemocy w sieci, uzależnienia do alkoholu , a także część poświęcona problemowi zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu”.

 

Zobacz film! (kliknij tutaj)

Lista uczestników wyzwania

Marcowa rywalizacja w liczeniu kroków zakończona. Ponad 10 milionów kroków zrobili uczniowie naszej szkoły ! Od 1 do 31 marca uczniowie klas 4, 6 i 7 wzięli udział w rywalizacji ,,Walking challenge”, która polegała na zrobieniu jak największej ilości kroków w ciągu miesiąca. Wyzwanie miało na celu zmobilizowanie młodzieży do aktywności ruchowej i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

zesp01

zesp02

zesp03

pat1

pat2

pat3

awarded etwinning school label 2021 22

Z wielką radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie właśnie otrzymała międzynarodową odznakę "Szkoła eTwinning 2021-2022". To efekt prac naszych nauczycieli, którym serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Za tym sukcesem stoją: Beata Adamska, Ewa Bręcz, Cezary Cieślak, Joanna Kaliszan, Patrycja Komsta, Margarita Koprucka-Twardowska, Monika Matuszczak-Cierpisz, Rafał Olejniczak, Aleksandra Plucińska, Maja Wrzesińska-Hernes. 

Wykaz odznaczonych szkół dostępny jest TUTAJ.

hokej

Trwa fenomenalna passa młodych hokeistów na trawie UKS SP 5 Swarka Swarzędz. Uczniowie naszej szkoły – Aleksander Kędziorkowski, Mikołaj Małecki, Jakub Prędki i zarazem wychowankowie tego klubu ostatnio stali się kolekcjonerami tytułów i medali mistrzostw kraju w poszczególnych kategoriach wiekowych. Drużyny dziewcząt, jaki i chłopców w kategorii Młodzik właśnie zdobyły odpowiednio srebrny i złoty medal halowych Mistrzostw Wielkopolski. Obie drużyny zdominowały turniej finałowy tych rozgrywek, w którym uczestniczyło sześć najlepszych drużyn. Chłopcy zdobyli w finale pierwsze miejsce, co dało awans do turnieju finałowego halowych mistrzostw Polski młodzików... w efekcie wywalczyli mistrzostwo kraju! Gratulujemy!

 

 

Ponadto nasi uczniowie wzięli udział w wielu konkursach i olimpiadach - miło nam poinformować, że uczeń klasy ósmej Bartosz Nowicki uzyskał tytuł laureata w wojewódzkim konkursie matematycznym! Gratulujemy!

challenge

 

 

Zaraszamy uczniów i rodziców do wspólnego wyzwania.

21 marca obchodzić będziemy #Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie, mającym na celu przybliżenie osób z trisomią 21 chromosomu. Każdy z nas jest inny, niezwykły, wyjątkowy!

#Challenge

Zróbcie zdjęcie swoich stóp w skarpetkach nie do pary lub wybierzcie się na spacer, rejestrując przebyte kilometry w alikacji sportowej. Zdjęcia lub zrzuty ekranu z przebytymi kilometrami prześlijcie do 22 marca w aplikacji Teams do Pani Plucińskiej lub Pani Wrzesińskiej – Hernes.

Razem pokażemy, że nie jesteśmy obojętni!

konkurs1

Wszystkie informacje znajdziesz w zakładce POBIERZ- UCZNIOWIE

konkurs2

Wszystkie informacje znajdziesz w zakładce POBIERZ- UCZNIOWIE

Prace naszych uczniów

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie, jak co roku, brali udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, którego międzynarodowy termin przypadał 11 lutego. Również nasze działania skupiły się wokół tej daty, a było ich sporo… Rozkodowywaliśmy kody QR, graliśmy w grę Interlandia, dowiedzieliśmy się...

walenty21

 

Niespodziankę znajdziesz TUTAJ! (klik)

Z

Zima nie jest zła choć ja wiosna

Zi

Zim

Samcznie, zdrowo i kolorowo... czyli zadanie domowe nie musi być nudne! 

Brawo Pierwszaki!

teddybday

Subcategories

Kim jest Twój nauczyciel? Czym się interesuje, czemu poświęca w wolnej chwili, czym może Cię zainspirować? To nie tylko (lub "aż") mistrz w swojej dziedzinie, mentor, tutor, ale także prawdziwy człowiek z własnymi pasjami, zainteresowaniami, osiągnięciami pozazawodowymi. Może Ty też odkryjesz swoją drogę? Spotykasz ich każdego dnia, czy wiesz jednak o nich wszystko? Mogą Cię zaskoczyć!

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl