Rozmiar czcionki
Kontrast
eTwinning 2020/2021

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Projekt rozpoczął się w kwietniu 2021, a zakończył w maju 2021. Z naszej szkoły w projekcie wzięli udział chętni uczniowie z klasy piątej i szóstej. W projekt zaangażowały się szkoły z Hiszpanii, Turcji, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Jordanii oraz nasza szkoła z Polski. Językiem komunikacji w projekcie był język angielski. Celem projektu było rozbudzenie w uczniach ciekawości, poznanie piękna i odmienności kultury innych krajów jak również przedstawienie swojego kraju, miejscowości, szkoły oraz doskonalenie komunikacji w języku angielskim. Pierwsza część projektu zakładała stworzenie przez każdego uczestnika krótkiej prezentacji o sobie. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie mogli się bliżej poznać. W drugiej części uczniowie w grupach przygotowywali prezentacje, plakaty lub filmy video na temat swojego miasta. Prezentacje zawierały takie elementy jak: gastronomia, zwyczaje i tradycje, święta, ciekawe miejsca turystyczne, opis pogody. W trzeciej części uczniowie pracując w grupach tworzyli prezentacje dotyczące ich szkoły: wyposażenia samego budynku, otoczenia szkoły, typowego rozkładu dnia szkolnego, ciekawych imprez i wydarzeń szkolnych, w tym radzenia sobie w warunkach panującej pandemii. Wszystkie materiały były zamieszczane i komentowane na TwinSpace projektu oraz omawiane w grupach projektowych w rodzimych szkołach.

 mc01

mc02

mc03

mc04

mcs01

 

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl