Rozmiar czcionki
Kontrast
eTwinning 2020/2021

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Zaklęta w dynię - foto

Jak co roku w naszej szkole, październik i listopad to miesiące, w których na naszych szkolnych korytarzach króluje dynia. Można było już ją spotkać pod wieloma postaciami. Dynia jest na tyle ciekawym warzywem, że i w tym roku nauczyciele klas 1-3 (1c, 2c ,3a ,3c) postanowili połączyć siły i stworzyć projekt „Zaklęta w dynię”. Pod tym hasłem kryje się wiele ciekawych aktywności…. Ale o nich za chwilę. Projekt rozpoczęliśmy w listopadzie, ale ze względu na ogromne zaangażowanie uczniów oraz przejście na tryb nauki zdalnej, postanowiliśmy przenieść nasze działania na platformę eTwinning. Połączyliśmy siły z klasą 1a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu. I tak oto zaczęła się nasza projektowa przygoda… Najpierw uczniowie samodzielnie tworzyli logo projektu, następnie zostali autorami książki on-line pt. „Zaklęty w dynię” – ale nie była to zwykła książka, ponieważ jednym z jej głównych bohaterów był…. jeleń albinos! Niektórzy zostali też jej ilustratorami, wykonując do książki magiczne rysunki. Oprócz tego kodowaliśmy obrazki dyni i samodzielnie konstruowaliśmy zadania matematyczne, którymi potem wymienialiśmy się z innymi klasami. Najwięcej śmiechu i radości przyniosło nam zadanie dotyczące „gadających dyń”, które to samodzielnie stworzyliśmy przy pomocy aplikacji ChatterKid. Nie poprzestaliśmy na tym i wykonaliśmy szereg prac plastycznych oraz przestrzennych prezentując dynię w różnych odsłonach. Udało nam się również zorganizować spotkanie partnerów projektu on-line. Finalnie dokonaliśmy ewaluacji projektu przy pomocy programu AnswerGarden. To był niezwykle ciekawy i inspirujący czas. Już nie możemy doczekać się kolejnego projektu!

 

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl