Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Projekt tolerancja

TOLERANCJA to jedna z wartości, która w obecnych czasach jest tak samo cenna, jak i potrzebna. 16 listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W związku z tym nauczyciele współorganizujący kształcenie dzieci w naszej szkole zorganizowali Tydzień Tolerancji, w którym każdego dnia rozmawialiśmy o różnych niepełnosprawnościach / trudnościach z jakimi borykają się osoby, którymi na co dzień się otaczamy. Celem akcji było skłonienie naszych uczniów do refleksji  i przemyśleń nad postawami i zachowaniem względem drugiego człowieka oraz uświadomienie uczniom, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi. Podczas zajęć poruszona została tematyka istotnych wartości w życiu człowieka, jak m.in. pomoc, zrozumienie, szacunek i akceptacja. Ideą było zachęcenie uczniów, aby w ich życiu tolerancja zagościła i towarzyszyła każdego dnia. Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne nawiązujące do Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Dotyczyły one m.in. niepełnosprawności oraz różnic kulturowych. Prace te zostały wyeksponowane na szkolnych gazetkach. W holu głównym umieszczona została ramka z różnymi hasłami związanymi z tolerancją, w której można było zrobić sobie zdjęcie.

Pamiętajmy, że każdy chce być akceptowany!

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl