To warto wiedzieć!
Pan Marcin Kozioł odwiedził nas wirtualnie

20 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka we współpracy z Biblioteką Publiczną MiG Swarzędz i Biblioteką Pedagogiczną filią w Swarzędzu zorganizowała dla wszystkich uczniów klas 6 spotkanie autorskie online z panem Marcinem Koziołem. Pan Marcin jest autorem lektury szkolnej "Skrzynia Władcy Piorunów" i wielu innych świetnych książek dla dzieci i młodzieży. Spośród tej wielości nasza szkolna biblioteka posiada aktualnie wszystkie części książek podróżniczych pt. „Wombat Maksymilian” (książki interaktywne) oraz 3 części „Stajnia pod tęczą”. Spotkanie trwało 60 minut i było bardzo dynamiczne. Wzięło w nim udział w sumie blisko 80 osób. Autor bardzo ciekawie przybliżył uczestnikom swoją postać i twórczość, wyjawił kilka interesujących szczegółów powstawania swoich książek. Uczniowie, wcześniej przygotowani przez nauczyciela polonistę, zadawali panu Koziołowi bardzo dużo ciekawych pytań, zwłaszcza o „Skrzynię władcy piorunów”. Są to, jak mówi o książce i spotkaniu sam autor: „(…) niezwykłe przygody bohaterów, detektywistyczne zagadki, łamanie szyfrów i elektryzująca nauka! (…) skupimy się na wynalazcy Nikoli Tesli, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. (…) Choć może się wydawać, że tak przedstawiony Tesla to wymysł wyobraźni, rodem z literatury science-fiction, to wszystko, co o nim powiemy i przeczytamy – wydarzyło się naprawdę!” Było to bardzo owocnie spędzone 60 minut z wyjątkowo ciekawą postacią, swoista lekcja multimedialna wypełniona wciągającą narracją, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami. Uczniom spotkanie bardzo się podobało, nauczycielom równie mocno. Panu Koziołowi dziękujemy serdecznie, życzymy wielu oddanych czytelników i pięknych, inspirujących przygód, po których czekamy na następne świetne książki :))) Do zapoznania się z postacią pana Marcina Kozioła oraz jego twórczością zachęcamy na stronie: https://marcinkoziol.com/ i oczywiście do wypożyczania tytułów dostępnych w naszej bibliotece, których - mamy nadzieję - będzie przybywać. Pragnę serdecznie podziękować Dyrektorowi Biblioteki Publicznej Pani Renacie Czarneckiej Pyła, Pani Magdalenie Ofierskiej Majeran z Biblioteki Pedagogicznej oraz Dyrekcji naszej szkoły i wszystkim Nauczycielom, którzy byli w tę akcję zaangażowani.

 

*Portret autora: Katarzyna Chrzanowska-Kozioł

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl