To warto wiedzieć!
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

4 października br. w naszej szkole zorganizowany został IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym dniu zostały przeprowadzone przez Uczniowskie Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia. Chętni uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 zadań, otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto weszło już na stałe do naszego szkolnego kalendarza. W tym roku do zabawy dołączyli również najmłodsi uczniowie, którzy sędziowali podczas gier matematycznych „Królowa skakanki”, „Olimpijczyk”, oraz „Piłkarz matematyk”. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zamienia matematykę w świetną zabawę, dzięki której tabliczka sama wchodzi do głowy. Czy potrzebna jest lepsza zachęta? Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

Koordynatorzy akcji

Barbara Grzelczak

Beata Adamska

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl