To warto wiedzieć!

W piątek 22 marca w naszej szkole gościliśmy uczestników eliminacji regionalnych VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. Do Zalasewa przyjechało 70 drużyn z całego kraju. Zespół Kawa No Kami 3, w osobach: Dominiki Kochanowskiej i Dominika Bosego, zaprezentowała maszynę wodną w konkurencji "wydajność". Po bardzo emocjonującej rozgrywce konstrukcja drużyny KNK3 "wykręciła" najlepszy wynik i zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej! Daje to prawo udziału w wielkim finale, który odbędzie się 6 kwietnia 2019 roku w Piasecznie. Powodzenia! W tej edycji turnieju wystąpiły jeszcze dwa zespoły z naszej szkoły: "Bossy Hydrosy" i "Extra Team" /Tadeusz Bryk, Mikołaj Dąbek, Franciszek Wojciechowski, Mateusz Hofman, Tymoteusz Przekop, Franciszek Sowiński-Noga/. Chłopcy występowali po raz pierwszy i zdobyli cenne doświadczenie, które jak sądzę, zaprocentuje w przyszłości. Należy również nadmienić, iż po raz kolejny TMW okazał się sukcesem organizacyjnym naszej szkoły. To całodniowa impreza, która jest sporym wyzwaniem logistycznym. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania Pań: Alicji Piłat-Strzałkowskiej i Karoliny Liszki oraz uczniów z Samorządu Uczniowskiego /Franciszek Czoperski, Dominik Durlik, Gabriel Jarosz, Aleksandra Małecka, Mikołaj Matuszak, Weronika Matuszczak, Antoni Proszyk, Julia Juszczak, Kacper Marszałkiewicz/. Serdecznie dziękuję. Sponsorami TMW w Zalasewie byli: Armatura Swarzędz, Clip, Wydawnictwo Edukacyjne Nowa Era. O posiłki dla uczestników zadbała "Dobra Kuchnia" Pana Piotra Przybylskiego.

 

Krótką relację można zobaczyć na antenie STK http://telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/turniej-maszyn-wodnych-w-zalasewie?ciasteczka=tak&fbclid=IwAR2-l49QltFTFHQKsDfddEtl-Q3SWEENQt8q6cXa3EUxSQXMehIKzrXrRLo

Rafał Olejniczak - koordynator TMW.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl