To warto wiedzieć!

11 grudnia br. uczniowie klas IIa i IIb oraz trzy uczennice klasy 1a uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Aquanetu w miejscowości Koziegłowy. Wycieczka była nagrodą dla uczniów biorących udział w konkursie w ramach Kampanii społecznej „Nie śmieć w sieć”, do którego przystąpiła nasza szkolna świetlica. Kampania "Nie śmieć w sieć" miała za zadanie uzmysłowić mieszkańcom, czego nie należy wrzucać do kanalizacji i które śmieci wrzucane do odpływów są kłopotliwe dla sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni. Przedmiotem Konkursu było przygotowanie plakatu promującego kampanię „Nie śmieć w sieć”, prowadzoną przez firmę Aquanet. Uczniowie klas 1 i 2 pod okiem p. Moniki Olszewskiej przygotowali plakat konkursowy i nie mogło być inaczej - zostali po raz kolejny nagrodzeni. Nagrodami w konkursie były zestawy gadżetów dla każdego ucznia oraz udział w zajęciach tematycznych dotyczących kampanii przeprowadzonej na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Zajęcia trwały 3 godziny i były prowadzone przez profesjonalnych animatorów. Dowiedzieliśmy się, jak przebiega proces uzdatniania wody, którą mamy w kranie i co się dzieje ze zużytą wodą z naszych domów oraz w jaki sposób przebiega jej oczyszczanie. Uczniowie zapoznali się ze znaczeniem wody w przyrodzie, zdobyli informacje o tym, jak ją wykorzystujemy, jak należy ją oszczędzać oraz jak należy dbać o czystość wód w rzekach i jeziorach. Kolejną częścią zajęć była gra terenowa. Celem wycieczki było kształtowanie w uczniach odpowiedniej postawy wobec siebie i innych, zwiększanie świadomości proekologicznej oraz wyrabianie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Możliwość zdobycia nowych informacji i udział w niekonwencjonalnych zajęciach. Z wycieczki wróciliśmy z licznymi upominkami. Również dla szkoły! Jako jedna ze zwycięskich szkół otrzymaliśmy małego koziołka - symbol firmy Aquanet. Koziołek nie ma jeszcze imienia. Do 21 grudnia czekamy na Wasze propozycje! W szkolnej świetlicy zostanie wystawione pudełko, do którego prosimy wrzucać propozycję imienia. Spośród wszystkich propozycji wychowankowie świetlicy wybiorą imię dla naszego szkolnego koziołka. A my już czekamy na kolejne konkursy!

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl