To warto wiedzieć!

Nadszedł mróz, szare chmury deszcz i śnieg... W tym czasie każdy ma ochotę owinąć się puchatym kocem, zasiąść wygodnie w fotelu z laptopem lub książką na kolanach i kubkiem gorącej herbaty w dłoni. Członkowie SKR „Mollegro” i zespołu „Złota Rączka” przezwyciężyli tę pokusę i niektórzy zabrali się do owijania w folię ochronną książek zebranych podczas zeszłorocznej, niezwykle udanej, zbiórki dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Prace jednak zaczęły się dużo wcześniej - już w październiku 2017 r. Opracowanie i owijanie zaczęli nauczyciele bibliotekarze i te ciche, niezauważalne i żmudne prace trwają do dziś. Bardzo pomogła w nich pani Stenia Chmielewska – nauczyciel bibliotekarz, która zakładała naszą szkolną bibliotekę od pierwszej książki i pracowała w niej przez wiele lat. Znać ją mogą niestety tylko uczniowie najstarszych klas, gdyż od dwóch lat cieszy się spokojem emerytury. W owijaniu pomagała także pani Halina Rogowicz – wieloletnia sekretarka naszej szkoły. Obu Paniom pragniemy gorąco podziękować za ogromne wsparcie w najtrudniejszym dla biblioteki czasie..

 

Wynik wspomnianej zbiórki jest imponujący – do dnia dzisiejszego zebrano aż 713 egzemplarzy różnorakich książek i książeczek, kilka płyt CD, sporo przydatnych czasopism, kilkanaście segregatorów źródeł informacyjnych z różnych dziedzin wiedzy, a nawet puzzle. Piękne, wartościowe książki przekazywali nie tylko uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ale także zaprzyjaźnione biblioteki.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim ofiarodawcom, a w szczególności:

- p. Małgorzacie Witkowskiej (nauczycielowi bibliotekarzowi ZSO nr 2 w Swarzędzu)

- nauczycielom bibliotekarzom SP nr 5 w Swarzędzu

- klasie IIIej ze Społecznej Dwójki w Poznaniu

- Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu filii w Swarzędzu – zbiórka wciąż trwa

- nauczycielom naszej szkoły: p. Adamczewskiej, p. Kamińskiej-Bosy, p. Szymenderze, p. Marszałek, p. Matuszczak-Cierpisz, p. Paterce, p. Schierz, p. Zgórskiej

- Darczyńcom anonimowym

- Uczniom naszej szkoły (aż 41 osób)

 

Jeszcze raz wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy. Dzięki ofiarności powyżej wymienionych osób i instytucji nasi uczniowie mają spory wybór w literaturze dziecięcej i młodzieżowej, a ci najmniejsi odwiedzają naszą bibliotekę bardzo często

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl