To warto wiedzieć!

Kolejny ważny dzień w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie: w piątek 15 grudnia mury naszej szkoły odwiedzili przedstawiciele firmy Carl Zeiss; pan Andreas Kopf – członek Zarządu, szef Centrum Accountng and Consolidation (w Niemczech i w Poznaniu), pan Rainer Wegrath, który jest szefem Centrum Finansowego Carl Zeiss w Poznaniu oraz pani Sylwia Wieczorek, która koordynowała przedsięwzięcie z ramienia firmy Carl Zeiss. Nie mogło także zabraknąć władz Miasta i Gminy Swarzędz w osobach – pana burmistrza Mariana Szkudlarka i pana wiceburmistrza Tomasza Zwolińskiego. Naszą szkołę reprezentowali: pan dyrektor Wojciech Szulc, pani wicedyrektor Elżbieta Jeschke, przewodnicząca rady rodziców pani Marzena Bryk oraz przede wszystkim uczniowie, którzy pod kierunkiem pani Justyny Nowickiej przygotowali dwujęzyczny program artystyczny. Od firmy Carl Zeiss otrzymaliśmy w prezencie wysokiej klasy mikroskop Stemi 305 i wiele ciepłych słów. Nasi goście byli urzeczeni zaangażowaniem i przygotowaniem lingwistycznym uczniów. Z wielką radością przywitaliśmy wiadomość o możliwości odwiedzenia siedziby firmy nie tylko w Poznaniu, ale i w Niemczech. Co więcej – nowy partner szkoły zadeklarował chęć udziału w przygotowywanych na maj Kopernikaliach! Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie będą mieli jeszcze niejedną okazję do rozwijania swoich umiejętności językowych we współpracy z firmą Carl Zeiss… a może w przyszłości znajdą tam zatrudnienie? Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejsze wydarzenie.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: sekretariat@spoko.edu.pl