- Szczegóły
- Super User
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,
Rozpoczynamy nowy rok szkolny – przełomowy, bowiem będzie to pierwszy rok funkcjonowania naszej placówki już bez oddziałów gimnazjalnych. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie (które w wyniku reformy oświaty zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie) przez blisko dwie dekady swojego funkcjonowania dopracowało się wielu inicjatyw, działań i tradycji, które zamierzamy pielęgnować i rozwijać, promując jednocześnie nowe spojrzenie na oświatę, innowacyjność i dążąc do podniesienia jakości pracy szkoły oraz jej efektów dydaktyczno-wychowawczych w taki sposób, by skojarzenia ze szkołą odpowiadały ukształtowanemu w historii wizerunkowi jej patrona - Mikołaja Kopernika. Sprawdzone rozwiązania zachowamy, nowe – wypracujemy wspólnie.
Od 1 września 2019 roku rozpoczynamy nowy etap w historii – liczymy na Wasze wsparcie i zaangażowanie.
Zapraszam na inaugurację roku szkolnego 2019/2020 już 2 września:
klasy 1, 2, 3 i 4 – godz. 9:00 (sala gimnastyczna),
klasy 5, 6, 7 i 8 – godz. 10:30 (sala gimnastyczna).
Rada pedagogiczna – 27 sierpnia br., godz. 9:00 (sala A2).
Wojciech Szulc
- Szczegóły
- Super User
Karolina Liszka - dyrektor
Nauczyciel mianowany, języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej, tutor, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Tworzy programy wychowawcze, sprzyjające rozwijaniu dobrych nawyków u dzieci, m.in. „Bonita”, „Bonita Junior”. Lubi wyzwania, stosuje kreatywne metody nauczania, oparte na współpracy, tolerancji i odwadze. Wszelkie działania i inicjatywy koncentruje na uczniach. Stara się „budować na tym, co dziecko już umie”, stwarzać optymalne warunki do nauki i rozwoju. Uczy i wychowuje w myśl zasady: „najpierw wymagaj od siebie, potem od innych”. W codziennej pracy odchodzi od edukacji frontalnej na rzecz projektowej, stosuje ocenianie kształtujące. Prowadzi zajęcia z tutoringu rozwojowego i naukowego, których nadrzędnym celem jest jak najlepsze wykorzystanie potencjału młodego człowieka (podejście holistyczne). Współpracuje z Collegium Wratislaviense z Wrocławia, regularnie uczestnicząc w Ogólnopolskich Kongresach Tutoringu. Chętnie wymienia się doświadczeniami i wiedzą z innymi tutorami. Współdziała z nauczycielami i rodzicami, co sprzyja efektywności pracy. Nominowana w plebiscycie „Nauczyciel na medal”. Prywatnie: lubi sport i kocha góry. Zainteresowania: literatura, ogród, gotowanie.
Kontakt mailowy: karolina.liszka@spoko.edu.pl lub za pośrednictwem dziennika.
"Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje."
Magdalena Jankowska - wicedyrektor
Nauczyciel mianowany, języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej, doradca zawodowy, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium. W swojej pracy aktywnie promuje ocenianie kształtujące, wypracowuje nowe metody i formy pracy, prowadzi szkolenia tematyczne. Tworzy innowacje pedagogiczne dla swoich uczniów m.in.: „Szkolne strachy do szafy”, „Spoko Ortograf”. Na co dzień przyjmuje pozycję nauczyciela - inspirującego lidera, motywuje uczniów do tworzenia planów działania, wyznaczania sobie celów i samooceny. Stawia na efektywną współpracę z rodzicami, podkreśla kluczową rolę spotkań trójstronnych. Bierze udział w projektach eTwinning, podejmuje nowe wyzwania. Kieruje się zasadą, że każdy uczeń ma w sobie potencjał i to on powinien być drogowskazem w pracy nauczyciela. Nauczanie traktuje jako pasję, stawia na nieustanny rozwój. Chętnie dzieli się wiedzą z innymi, podkreśla ważną rolę zespołu. Pasjonuje się pracą z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prywatnie uwielbia spędzać czas z rodziną, odkrywać nowe miejsca, cieszyć się z małych rzeczy. Lubi czytać książki, grać w planszówki.
- Szczegóły
- Super User
Historia Gimnazjum rozpoczyna się w roku 1999, kiedy to w związku z reformą systemu oświaty powołano do istnienia I Gimnazjum w Swarzędzu. 9 kwietnia tego samego roku Zarząd Gminy powierzył obowiązki dyrektora gimnazjum pani Bożenie Mrugas. To właśnie jej przypadło zadanie skompletowania kadry dla nowej szkoły. Nowo powołani członkowie Rady Pedagogicznej przy współudziale rodziców i uczniów opracowali Program Wychowawczy oraz Wewnątrzszkolny System Oceniania. W pierwszym roku funkcjonowania gimnazjum utworzono 6 oddziałów dla 137 uczniów. W drugim roku pracy w gimnazjum pracowało 24 nauczycieli oraz 10 pracowników administracji i obsługi, a w 11 oddziałach uczyło się 272 uczniów. Sale lekcyjne zostały odnowione i estetycznie urządzone. Powstała dobrze wyposażona pracownia komputerowa. Pierwsi absolwenci ukończyli szkołę w czerwcu 2002r. Od tego czasu tradycją szkolną stał się Bal Absolwentów. Wiele innych imprez organizowanych przez nauczycieli w pierwszych latach funkcjonowania szkoły weszło na stałe do kalendarza imprez. Mamy więc Andrzejki, Mikołajki, Dzień Europejczyka, Wigilię szkolną, Zielony tydzień, zawody sportowe w Dniu Dziecka i wiele innych. 1 września 2004 roku obyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego budynku Gimnazjum w Zalasewie. Nowoczesny, przestronny gmach oddano do użytku 1 września 2005 roku. Wraz z otwarciem nowego budynku i inauguracją roku szkolnego 2005/2006 miała miejsce uroczystość nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika i poświęcenia sztandaru. W roku 2008 nastąpiła zmiana na stanowisku wicedyrektora szkoły. Panią Izabelę Wandycz zastąpił pan Wojciech Szulc. Rok później - we wrześniu 2009 roku - szkoła uzyskała certyfikat jakości ISO obejmujący "Świadczenie usług edukacyjnych i wychowawczych w zakresie gimnazjum". Uruchomiono także drugą nowoczesną pracownię komputerową w całości opartą o oprogramowanie typu OpenSource. W ciągu pierwszych dziesięciu lat działalności naszego gimnazjum wypracowaliśmy skutecznie funkcjonujący system nauczania i wychowania. Nasi absolwenci dobrze radzą sobie w szkołach średnich, wielu z nich podejmuje naukę w renomowanych liceach. Nauka w naszym gimnazjum składa się nie tylko z obowiązkowych zajęć lekcyjnych. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach dodatkowych. Prężnie działają koła przedmiotowe, Samorząd Uczniowski, Klub Mollegro, Koło Misyjne, Klub Doskonalenia Osobowości i Działań Twórczych, systematycznie ukazuje się gazetka szkolna „WiChajster", na bieżąco aktualizowana jest strona internetowa. Możemy poszczycić się wieloma sukcesami naukowymi, sportowymi i artystycznymi. Jesteśmy dumni, że uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły są pozytywnie postrzegani w środowisku lokalnym i ten wizerunek dobrej szkoły chcemy nadal budować.
- Szczegóły
- Super User
Daniela Jasińska
Nauczyciel dyplomowany. Absolwentka psychologii – specjalność kliniczna w Instytucie Psychologii UAM oraz pedagogiki w zakresie poradnictwa na Wydziale Nauk Edukacyjnych. Ukończyła studia podyplomowe z pomocy psychologicznej i terapii pedagogicznej na Wydziale Pedagogiki Specjalnej. Roczny kurs terapii systemowej indywidualnej i rodzinnej, szkolenia z zakresu psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz w Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Posiada kwalifikacje terapeuty zachowania i trenera ART, jest realizatorem ogólnopolskiego programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.
Prowadzi warsztaty rozwijające kompetencje wychowawcze dla nauczycieli, jak również dla rodziców (brała udział w programie „Warto wspierać Mamy”). Jest kierownikiem Klubu Rozwoju Osobowości i Działań Twórczych działającym we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Swarzędzu, w którym wraz z nauczycielami zagospodarowuje czas wolny uczniów, rozwijając ich zainteresowania i pasje, będące jednocześnie alternatywą dla zachowań ryzykownych. Pełni funkcję doradcy zawodowego, zapewniając uczniom pomoc w wyborze szkoły i zawodu poprzez organizowanie indywidualnych porad edukacyjno-zawodowych i grupowych warsztatów umożliwiających rozpoznawanie swoich mocnych stron, zainteresowań i talentów. Zajmuje się udzielaniem pomocy uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych, wychowawczych i rówieśniczych.
Honorata Ruszczyńska
Ukończyła Uniwersytet im. Marii Skłodowskiej Curie, uzyskując tytuł magistra psychologii specjalizacji wychowawczej, studia podyplomowe Uniwersytetu Merito na kierunku Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów. Obecnie: studia podyplomowe Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Psychoterapia. Ma za sobą wiele kursów, szkoleń i konferencji naukowych, dzięki którym aktualizuje wiedzę i wzmacnia kompetencje, niezbędne do pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Od kilkunastu lat zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży. Zdobyła również doświadczenie w pracy w placówkach oświatowych, oświatowo - opiekuńczych a także resocjalizacyjnych i terapeutycznych. Jest członkiem i diagnostą Stowarzyszenia Mensa Polska. Realizuje również swoje pasje artystyczne w dziedzinie projektowania mody, prezentując swoje kolekcje w kraju i za granicą.
- Szczegóły
- Super User
- Szczegóły
- Super User
Nasza misja: "Wstrzymać Słońce, ruszyć Ziemię - wskazujemy drogi, wybierasz TY."
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
- Szczegóły
- Super User
Read More
- Szczegóły
- Super User
You can place the below code on any DIV directly as a child to <div id="s5_body_padding"> and it will make it show up full screen.
The below screenshot shows the admin area under the "layout" area of Vertex. You simply start adding names for the row names and then it will be enabled. Be sure to separate them by commas. You can enable the full page scroll to just show on the homepage only.

Fullscreen scroll navigation that shows on the right hand side of yoursite:
