Wycieczka do Warszawy

Uczniowie klasy 3c wraz z nauczycielami doświadczyli czegoś niezwykłego. Odwiedziliśmy naszą stolicę. Wycieczkę planowaliśmy od zeszłego roku. Naszym priorytetem było Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, którego celem jest rozwijanie nauki, współpraca z naukowcami i nauczycielami, a według misji instytucji także: inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukania odpowiedzi. Jest to prawdziwy raj dla miłośników nauki. Dzieci odkrywały tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzały doświadczenia i fantastycznie się przy tym bawiły. Tu nie należy pytać o przewodnika. W Centrum Nauki Kopernik każde dziecko czuje się jak badacz i odkrywca, a ci nie robią doświadczeń pod czyjeś dyktando. Dzieci samodzielnie przeprowadzały doświadczenia, przekonując się jak ich zmysły pozwalają im odbierać świat. Sprawdziły możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Ogrom eksponatów Strefy Eksperymentowania pomógł nam zrozumieć zjawiska związane z falami czy prądem. Dzięki wystawie „Przyszłość jest dziś”dowiedzieliśmy się jak działają sieci neuronowe, spotkaliśmy swoje maszynowe sobowtóry, podziwialiśmy w pełni autonomiczny samochód. Dzieci miały okazję przeprowadzić wywiad z robotem odwzorowującym postać patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika. Miały też czas swobodny, kiedy to samodzielnie poruszały się po obiekcie i wracały do najciekawszych dla siebie eksponatów i doświadczały ponownie tego co dla nich najciekawsze. Resztę czasu poświęciliśmy na zobaczenie Pałacu Kultury i Nauki, podziwianiu Stadionu Narodowego, a także na prośbę dzieci odwiedziliśmy Złote Tarasy. Wycieczka była jednodniowa. Podróż zajęła nam sporo czasu. Dzieci wykorzystały czas fantastycznie na grę w planszówki, karty, układanie kostki Rubika, dowcipy i długie przyjacielskie rozmowy. Wróciliśmy mądrzejsi, zintegrowani i już planujemy kolejną wyprawę. Tym razem wybraliśmy Wrocław. Wszystkim polecamy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Każde dziecko jest ciekawe, a w tym wyjątkowym miejscu zaspokoi swoją ciekawość.