Wizyta Świętego Mikołaja

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja w Zalasewie nawiązała współpracę z Fundacją „Finwway Polska”. W efekcie część nauczycieli wzięła udział w październiku br. w szkoleniu dotyczącym tzw. edukacji outdoorowej, dzięki czemu wkraczamy w nowe obszary efektywnej dydaktyki czerpiącej pełnymi garściami z najlepszych doświadczeń szkół w Finlandii. Z kolei w środę, 13 grudnia br. nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję spotkać się na terenie naszej szkoły z gośćmi z Finlandii. Brzmi ciekawie, prawda? Warto więc uszczegółowić, że wśród owych gości znalazła się pani Katarzyna Jämsä - Prezes Fundacji "Finnway Polska", ale nie tylko – głównym bowiem gościem był sam Święty Mikołaj prosto z Laponii z miasta Rovaniemi, zaś gościem honorowym był Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, pan Marian Szkudlarek. Spotkanie poprowadził pan dyrektor, Wojciech Szulc. Zgormadzeni w auli szkoły uczniowie, a było ich blisko dwustu, przywitali Mikołaja wspólnie wykonaną piosenką „Jest taki dzień…”, mieli okazję zadawać Mikołajowi pytania – a niektóre były nadzwyczaj ciekawe i dociekliwe, gdyż nasi wychowankowie chłonni wiedzy chcieli wiedzieć wszystko – od numeru telefonu, przez status „pani Mikołajowej”, po dowody na to, że jest „prawdziwy”. I Mikołaj poradził sobie znakomicie, nikt już nie wątpi, że Święty Mikołaj istnieje. Na koniec otrzymał od uczniów upominek w postaci obrazu własnoręcznie namalowanego przez naszych wychowanków. Punktem kulminacyjnym była możliwość klasowych sesji fotograficznych z udziałem wszystkich gości. Jesteśmy niezwykle wdzięczni pani Katarzynie Jämsä, że udało się zorganizować owo spotkanie, składamy również podziękowania na ręce Pana Burmistrza za uświetnienie uroczystego poranka swoją obecnością. Podziękowania należą się również wieloletniemu współpracownikowi szkoły, panu Remigiuszowi Błachnio, który zawsze błyskawicznie odpowiada na potrzeby szkoły. Mamy nadzieję, że to zaledwie początek owocnej dalszej współpracy z Finlandią i już planujemy kolejne spotkania. Wierzymy, że w przyszłym roku Mikołaj odwiedzi nas na dłużej, by wszyscy uczniowie szkoły mogli się z Nim spotkać.