Wykład pana Oko

Co ma wspólnego UFO z Roswell, płaska Ziemia i dociekania, czy na pewno człowiek wylądował na Księżycu? Spiskowa teoria dziejów? Tak, to łączy te hasła. Właśnie w tym klimacie rozpoczęła się tegoroczna edycja innowacji dydaktycznej SpOko Kopernik. Najstarsi uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu pana Patryka Oko o tym, skąd bierze się fake news i dokąd może zaprowadzić. Dzięki współpracy z Radą Rodziców SP 1 Zalasewo oraz wieloma instytucjami, m.in. Uniwersytetem Medycznym, Polską Akademią Nauk czy Muzeum Narodowym w Poznaniu, przygotowaliśmy na rok szkolny 2023/2024 cykl działań dla społeczności szkolnej. Wydarzenia obejmować będą dyscypliny naukowe charakterystyczne dla naszego patrona Mikołaja Kopernika. Ruszamy na podbój KOSMOSU !!!