Czytanie na dywanie

„Chcecie bajki? Oto bajka…” – tymi słowami rozpoczynały się spotkania dla dzieci klas pierwszych, wprowadzające je w czarodziejski świat książek i szkolnej biblioteki. We wtorek, 24 października, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zaprosiliśmy do nas wszystkie klasy pierwsze, by wysłuchały kilku wybranych fragmentów „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy. Do występu przygotowały się dwie uczennice: Lilka Polańska z klasy 3b i Marysia Kaczmarek z klasy 6b. To nie było zwykle czytanie, to był prawdziwy występ! Dziewczynki nadzwyczajnie wykreowały postać bohaterki przez kolorowy strój i wyjątkową interpretację tekstu. Należą im się szczególne słowa podziękowania i gratulacje wspaniałego talentu. Życzymy dziewczynkom i ich Rodzicom wielu następnych sukcesów.

Magdalena Połczyńska, Agnieszka Kamisińska