Dzień kropki w SP1

15 września obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ukrytych talentów i zaprezentowania ich światu. Uczniowie i nauczyciele SP1 zorganizowali tego dnia wiele działań, które pobudzały do kreatywności i zachęcały do wspólnej zabawy. Były kropki mocy i życzliwości, modele chemiczne z kropką oraz działania matematyczne, a także wyjaśnianie związków frazeologicznych z kropką. Uczniowie starsi tworzyli dzieła plastyczne „w kropkę zaklęte”, a Świetliki upiększyły wejście do szkoły kropkowym dywanem. Uczniowie ozdobili ubrania kropkami i robili zdjęcia, w specjalnie przygotowanej fotobudce. Młodsi wypisywali także swoje talenty na piórkach. Powstaną z nich wielkie skrzydła, które ozdobią korytarz szkolny. Na koniec nauczyciele i uczniowie z klas 1-3 zrobili sobie wspólne zdjęcie na kropkowym dywanie. A wszystko po to, żeby przypomnieć sobie, że każdy z nas jest inny, wyjątkowy. Każdy ma talent i kropka! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

kropka01

kropka02