Maluchy u Strażaków

6a wraz w wychowawcami wybrała się na zaległą wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Wyjazd był nagrodą za zeszłoroczną akcję „Kasztanobranie”. Z tego miejsca bardzo dziękujemy Pani Beacie Adamskiej za pomysł i zaproszenie. Celami wycieczki były: propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz budowanie zaufania zarówno do służb mundurowych, jak i siebie nawzajem. Żyjąc w społeczeństwie, jesteśmy skazani na kontakt z drugim człowiekiem, a relacja jaka by nie była, opiera się przede wszystkim na zaufaniu lub jego braku. Niecodzienne spotkanie ze Strażakami uzmysłowiło Młodym, jak bardzo ważne jest to, że można na kogoś liczyć, jak cenne jest poczucie bezpieczeństwa, przekonanie, że w zespole siła! Mundurowi swoją charyzmą, postawą i wiedzą dali nam dużo do myślenia. Ćwiczenia, które dla nas przygotowali, sprawiły, że po plecach przeszedł dreszcz emocji, zwłaszcza gdy musieliśmy wydobyć poszkodowanego z zadymionego i ciemnego pomieszczenia. WIELKIE DZIĘKI za to doświadczenie! Nawet Liszka się bała:)! Jeszcze bardziej doceniliśmy fakt, że w życiu najważniejszy jest drugi człowiek. Był przejazd wozem strażackim, testowanie urządzeń, sesja modowa w hełmach i uniformach:) oraz spełnienie marzenia Krzysia – bezcenne, ale to już zachowamy dla siebie:)!