Tuż przed zakończeniem roku szkolnego otrzymaliśmy zaproszenie od koncernu Carl Zeiss w Poznaniu. Grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła oddział firmy znajdujący się przy ul. Baraniaka. Przedstawicieli koncernu gościliśmy w naszej szkole w dniu 15. grudnia ub. roku. Okazało się, że jest to początek ciekawej współpracy. Na miejscu zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie przez panią Sylwię Wieczorek, która jest szefową działu HR. Pani Agnieszka na co dzień rekrutuje pracowników i wprowadza ich do firmy, organizuje szkolenia, planuje i organizuje imprezy integracyjne, zajmuje się doradztwem z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi i prawa pracy dla Menadżerów i Liderów zespołów. Pani Agnieszka opowiedziała nam o centrum rozliczeniowym w Poznaniu. Jest to jednostka, która zajmuje się obsługą finansową klientów z Niemiec, Austrii, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Norwegii oraz Danii. Na początku naszej wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć codzienną pracę osób, które zasiadają przy swoich biurkach, poszczególne pomieszczenia i ich wyposażenie. Pani Agnieszka przybliżyła nam specyfikę pracy każdego sektora. Następnie w specjalnie przygotowanym dla nas pomieszczeniu przygotowano dla nas ciekawą prezentację na temat firmy, jej produktów. Uzyskaliśmy wiele cennych informacji na temat profilu potencjalnego pracownika. Zostaliśmy poinformowani, jakie kierunki należy ukończyć, aby stać się „łakomym kąskiem” dla Carl Zeiss Poznań. Spotkanie było niezwykle interesujące i inspirujące. Dziękujemy serdecznie za poczęstunek, upominki i wspaniałą atmosferę oraz zaproszenie do głownej siedziby w Berlinie. Już zaczynamy przygotowania do wyprawy.