Grupa projektowa w Berlinie

Dnia 9 kwietnia 2016 roku w sobotę o godzinie 6.45 uczniowie naszego Gimnazjum wybrali się 7 – osobową grupą wraz z opiekunami p. Joanną Kaliszan i p. Ewą Bręcz na wycieczkę do Berlina, w celu nagrania teledysku do piosenki niemieckojęzycznej. Grupa uczniów bierze udział w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o. pt. „DaF-Kenner drehen einen Clip”. Nasi uczniowie wybrali piosenkę pt. „Ich habe Hunger”- czyli piosenkę o jedzeniu. Pogoda od rana była piękna, było ciepło, słońce świeciło, dzięki temu mogliśmy dużo spacerować i zwiedzać Berlin. Humory nam wszystkim dopisywały od samego rana, mimo wczesnej godziny wszyscy byliśmy zwarci i gotowi do pracy. Uczniowie byli podekscytowani i z niecierpliwością wyczekiwali 9.04.2016, gdyż sami wpadli na pomysł, że właśnie w Berlinie nagramy ten teledysk. Oprócz nagrania teledysku, zapoznania się z historią i kulturą Niemiec oraz zwiedzania miasta, naszym celem była przede wszystkim nauka języków obcych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić się w sytuacjach z życia codziennego i poradzili sobie świetnie, trochę po angielsku, trochę po niemiecku - najważniejsze, że się dogadali i byli bardzo dumni z siebie. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy pozostałości Muru Berlińskiego, Alexanderplatz, Wyspę Muzeów, Ulicę Unten den Linden, Plac Żandarmerii, Brame Brandemburską, Plac Poczdamski, Pomnik Pomordowanych Żydów, Reichstag, Uniwersytet Humboldta, Czerwony Ratusz, Wieżę Telewizyjną, Katedrę Berlińską. Byliśmy także przy zabytkowej fontannie Neptuna. Uczniowie mieli czas, żeby coś zjeść, spróbowali specjału niemieckiego „Bratwurst mit Ketchup”, co bardzo im smakowało. Potem był czas na długo wyczekiwane zakupy i spacer. Ok godziny 22.00 trochę zmęczeni, ale bogatsi o nowe wiadomości i pozytywne wrażenia szczęśliwie dotarliśmy do Poznania. Czekamy na kolejne szalone pomysły!