banner erasmusb

Wyprawa do Cambridge

Mój wyjazd do Cambridge w ramach programu Erasmus+ był twórczy, udany i przynoszący rezultaty w postaci nowych doświadczeń. W ciągu dwóch tygodni, codziennych zajęć w „Languague Studies International Cambridge” uczestniczyłem w intensywnym kursie języka angielskiego. Jednocześnie, wzbogacałem swój warsztat pracy, gdyż prowadzący kurs oraz cześć kursantów była nauczycielami. Nieodłącznym elementem była więc pedagogika, psychologia oraz metodyka pracy nauczyciela. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów, czyli praca grupach i parach oraz pisanie esejów. Uczestnikami byli mieszkańcy państw bliskich Polsce (Francja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy), ale też odległych (Arabia Saudyjska, Benin, Chiny, Chile, Meksyk), co jeszcze bardziej wzbogacało moje doświadczenia. Czas po zajęciach oraz w weekendy był również intensywnie poświęcony na zwiedzanie muzeów w Cambridge (Polarne, Archeologii Klasycznej, Archeologii i Antropologii), licznych zabytków oraz słynnego Uniwersytetu w Cambridge, m.in. z jego oficyną wydawniczą, która jest najstarsza na świecie. Dalsze wyprawy to Salisbury (słynna gotycka katedra) i powszechnie znane Stonehenge. Mieszkając u angielskiej rodziny, przez dwa tygodnie kosztowałem angielskiej tradycyjnej kuchni oraz poznałem codzienny tryb życia angielskiej rodziny. To wszystko odbywało się przy stałym doskonaleniu mojej angielszczyzny, w czasie licznych rozmów o historii, bezpieczeństwie i pierwszej pomocy przedmedycznej.