Walentynki 2020

Gdzie? Oczywiście w bibliotece! 13 lutego, z okazji Dnia Zakochanych… w literaturze, zaprosiliśmy społeczność naszej szkoły na randkę z książką. Dodajmy, że było to spotkanie w ciemno, ponieważ wypożyczający nie wiedzieli, jaką książkę wybierają. Wszystkie pozycje zostały pięknie zapakowane i kusiły jedynie swoim wyglądem. Książki – niespodzianki przygotowali dla uczniów klas 4-8 członkowie klubu SKR „Mollegro” i zespołu „Złota Rączka.” Jednocześnie w czytelni przebiegał ciekawy konkurs towarzyszący, prowadzony przez Panią Basię Michałowską, z małymi podarunkami dla uczestników, w dużej ilości przygotowanymi przez uczniów Pani Elwiry Sochy – za co bardzo dziękujemy :-). Całość uzupełniała ekspozycja serc z klas 1-3, na których uczniowie napisali i narysowali za co kochają książki. Prace są piękne, staranne, przemyślane… bardzo dziękujemy Paniom Wychowawczyniom za trud i poświęcony czas, a dzieci zapraszamy do coraz częstszych odwiedzin w bibliotece i wypożyczania książek, o których tak pięknie napisały :-). Cieszy nas duże zainteresowanie naszych uczniów akcjami przeprowadzanymi przez bibliotekę. W sumie w randce z książką wzięło udział ponad 100 czytelników (!) a w konkursie literackim aż 37 osób. Wyniki poznamy w czwartek 20 lutego. Zaznaczyć trzeba, co dla nas najistotniejsze, że większość wypożyczonych książek jest rzeczywiście czytana. A tych, którzy wciąż nie zdążyli, zapraszamy do końca tygodnia – około 50 książek-niespodzianek nadal czeka na swoją drugą połówkę pomarańczy :-)