Dzień kropki, czyli SPoKo zakropkowani

15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki i my w tym roku, podobnie jak w zeszłym, przyłączyliśmy się do świętowania:). W naszej szkole 16 września był dniem kreatywności, pokonywania trudności oraz wzmacniania wiary we własne siły. Całości przedsięwzięcia przyświecało motto: Mam talent i krOpka!!! Udział w akcji był dobrowolny, jednak klasy wraz z wychowawcami chętnie przyłączyły się do zabawy, traktując także dzień kropki jako formę integracji klasy. "Kropkowe szaleństwo" w ozdabianiu drzwi klas, gdzie motywem przewodnim była oczywiście ‘kropka’ - przerosło oczekiwania jury, stąd przyznanie punktów było wyczerpującym zadaniem. W tym roku wyrosło „Drzewo talentów”, utworzone przez uczniów na szklanych drzwiach w wiatrołapie. Podstawą był pień, do którego uczniowie przyklejali swoje koła, tworząc w ten sposób koronę z haseł: ‘w czym jestem dobry, jaki mam talent, co sprawia mi radość’. Zbliżyło to do siebie uczniów, pokazało, ile ich łączy oraz co można wspólnie zdziałać. Rozmowa o historii Vashti na podstawie książki lub filmiku była istotnym elementem wydarzenia, zwłaszcza w klasach 1-3. Dzieci utożsamiały się z bohaterką, potrafiły dzięki niej zastanowić się nad samym sobą. Zabawy na poszczególnych przedmiotach/poziomach (praca z tekstem, matematyczne kropki, rebusy czy kodowanie - zapewniały całkowitą dowolność w prowadzeniu zajęć nauczycielowi, dzięki czemu powstały niepowtarzalne lekcje. Dziękując z tego miejsca wszystkim pozytywnie zakrOpkowanym nauczycielom:). Z entuzjazmem został przyjęty także konkurs na kropkową girlandę w klasach 1-3. Niemożliwego dokonała klasa 1a, z wynikiem łańcucha 87,17 m :)! Nasi najmłodsi uczniowie przechodzili „bąbelkową ścieżkę zdrowia”, malowali i odciskali kształty na folii, dorysowywali do kropek na białym tle własną historię oraz wycinali krOpy na kolanie, stąd czasami mogły pojawić się nawet dziury w spodniach – wszystko w imię kropkowej, jakże żmudnej pracy:). Wszelkie małe i duże kropki są symbolem trudu, wysiłku, jaki każdy człowiek musi włożyć w zwyczajne codzienności. Dziękujemy za wspólne święto radości, uśmiechu oraz zabawy!