Klasy pierwsze podczas wycieczki

Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły – pod takim tytułem fragmentu wiersza odbył się pobyt uczniów klas I w Deliparku w Trzebawiu. Nasi dzielni uczniowie z klas Ia, Ib i Ic, którzy dopiero co stali u progu naszej Szkoły, już udali się na wycieczkę. Oprócz oczywistych walorów edukacyjnych wyjazdu, przyświecał nam cel integracji dzieci z grup rówieśniczych. Uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli tam w warsztatach przyrodniczych – Co w trawie piszczy, gdzie praktycznie poznali roślinność i zwierzęta występujące w lesie, mieli okazje wysłuchać ciekawostek o leśnych zwierzętach, również takich jak dzik czy wilk, a także zostali przygotowani na ewentualne spotkanie z nimi w lesie. Po części edukacyjnej przyszedł czas na połączenie sprawności fizycznej z elementami nauki, gdyż udaliśmy się do podniebnej wioski, gdzie na wysokości przeszliśmy lasem ścieżkę edukacyjną. Na zakończenie wycieczki uczniowie spędzili niezapomniane chwile w parku linowym, gdzie mieli okazję doskonalić własną sensorykę, sprawność fizyczną i kondycję. Wszyscy spędzili niezapomniane chwile na świeżym powietrzu, w pięknych okolicznościach przyrody. Ten pierwszy wspólny wyjazd pozwolił nam bezpiecznie i aktywnie spożytkować potrzebę eksploracji środowiska przez uczniów.