W piątek 22 marca w naszej szkole gościliśmy uczestników eliminacji regionalnych VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych. Do Zalasewa przyjechało 70 drużyn z całego kraju. Zespół Kawa No Kami 3, w osobach: Dominiki Kochanowskiej i Dominika Bosego, zaprezentowała maszynę wodną w konkurencji "wydajność". Po bardzo emocjonującej rozgrywce konstrukcja drużyny KNK3 "wykręciła" najlepszy wynik i zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej! Daje to prawo udziału w wielkim finale, który odbędzie się 6 kwietnia 2019 roku w Piasecznie. Powodzenia! W tej edycji turnieju wystąpiły jeszcze dwa zespoły z naszej szkoły: "Bossy Hydrosy" i "Extra Team" /Tadeusz Bryk, Mikołaj Dąbek, Franciszek Wojciechowski, Mateusz Hofman, Tymoteusz Przekop, Franciszek Sowiński-Noga/. Chłopcy występowali po raz pierwszy i zdobyli cenne doświadczenie, które jak sądzę, zaprocentuje w przyszłości. Należy również nadmienić, iż po raz kolejny TMW okazał się sukcesem organizacyjnym naszej szkoły. To całodniowa impreza, która jest sporym wyzwaniem logistycznym. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania Pań: Alicji Piłat-Strzałkowskiej i Karoliny Liszki oraz uczniów z Samorządu Uczniowskiego /Franciszek Czoperski, Dominik Durlik, Gabriel Jarosz, Aleksandra Małecka, Mikołaj Matuszak, Weronika Matuszczak, Antoni Proszyk, Julia Juszczak, Kacper Marszałkiewicz/. Serdecznie dziękuję. Sponsorami TMW w Zalasewie byli: Armatura Swarzędz, Clip, Wydawnictwo Edukacyjne Nowa Era. O posiłki dla uczestników zadbała "Dobra Kuchnia" Pana Piotra Przybylskiego.

Rafał Olejniczak - koordynator TMW.