W środę 20 marca gościliśmy w naszej szkole pana Daniela Stasiaka z Mobilnym Planetarium Astro Arena. Udział w seansie był nagrodą dla klas, które zaangażowały się w jesienną akcję KASZTANOBRANIE. Pan Daniel opowiedział uczniom o swojej pasji, jaką jest astronomia, a także jak spełniły się jego dziecięce marzenia. Uczniowie mieli okazję podziwiać dzieła wykonane przez pana Daniela – zdjęcia i szkice kosmosu. Każdy z nas mógł dotknąć i obejrzeć prawdziwe meteoryty. Następnie pod granatową kopułą rozpoczął się seans astronomiczny. Uczniowie razem z nauczycielami odbyli podróż kosmiczną w najdalsze miejsca Układu Słonecznego. Uczestnicy mieli okazję poznać wyjątkowość naszej planety. Pan Daniel pokazał, jak zmienia się widok nieba i jakie możemy podziwiać zjawiska, a młodszym uczestnikom wyjaśnił ruch obrotowy i obiegowy naszej planety. Na stronie internetowej Astro Arena możemy przeczytać „Inspirujemy Kosmosem. Pod miękką kopułą przenośnego planetarium dotkniesz odległych gwiazd, wielkich planet oraz kolorowych mgławic…” Tak też było w naszym przypadku. Zainspirowani wróciliśmy na lekcje. Uczniowie byli zachwyceni zajęciami. Pan Daniel uświadamiał uczniów, że warto mieć marzenia, a jeszcze piękniej jest je spełniać.