W naszej szkole odbyły się niezwykłe lekcje. Zaproszeni przez panią Dorotę Jaskowicz funkcjonariusze Służby Więziennej odwiedzili klasę 7A i 7B w celu przybliżenia uczniom tematyki z zakresu przeciwdziałania agresji i przemocy rówieśniczej z uwzględnieniem cyberprzemocy i hejtu w sieci. W sposób profesjonalny a jednocześnie ciekawy dla młodych ludzi pogadankę przeprowadził kpt. Tomasz Kilarski, który pełni na co dzień służbę na stanowisku starszego psychologa w Zakładzie Karnym w Koziegłowach. Tematykę z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom, o skutkach uzależnień, o tym jak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji i o konsekwencji własnych czynów omówił chor. Paweł Umiński. Największe jednak wrażenie na uczniach wywarł czworonożny funkcjonariusz, czyli pies Nero, który jest wyszkolony właśnie do wyszukiwania środków odurzających. Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Koziegłowach za podzielenie się doświadczeniami pracy w zakładzie karnym. Oby to spotkanie było impulsem dla młodych ludzi do przemyśleń, a także do podejmowania w sposób świadomy decyzji i wyborów życiowych oraz zachowania się zgodnego z prawem.