29.11.18 klasa 5a wraz z wychowawczynią i zaprzyjaźnionym rodzicem:) w roli drugiego opiekuna, udali się na wycieczkę na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Celem były zawody jeździeckie, na które składał się cykl halowych zmagań sportowych. Podziwianie tylu końskich okazów w jednym miejscu, zapierało dech w piersiach. Uczniowie zostali oprowadzeni po targach, zapoznali się z ich historią i dowiedzieli ciekawostek, o których z zaangażowaniem opowiadał nadworny historyk tego miejsca. My już wiemy, czym dawniej była wypełniona Iglica, który prezydent był najbardziej chroniony podczas przyjazdu na targi czy gdzie znajduje się najstarsza sala całego obiektu. Wyjątkowa sytuacja, w której się znaleźliśmy, była okazją do zajrzenia do rozprężalni - miejsca, gdzie konie się rozgrzewają i przygotowują do konkursów. Możliwość wejścia na tak prestiżowe wydarzenie "od kuchni" była ogromnym przeżyciem dla piątoklasistów. Na każdym kroku spotykaliśmy ochronę obiektu, która wymagała od nas przepustek - rzeczywiście mogliśmy poczuć się wyjątkowo:). Nie zabrakło zakupów dla "milusińskich" :). Nasi uczniowie jeżdżą konno, dla wielu - wycieczka była szansą rozwijania swoich pasji. Podróżowaliśmy pociągiem, pogoda nas nie rozpieszczała, przy -9 odczuwalnej temperatury na dworze, naszą drogę powrotną można porównać do cwału - najszybszej odmiany chodu końskiego:). Mimo to, uczniowie już myślą o kolejnej wycieczce:)!