To warto wiedzieć!

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie!

Przed nami kilka dni w rodzinnym gronie,
a zatem: zdrowia, szczęścia, humoru dobrego

a przy tym wszystkim stołu bogatego.

Mokrego dyngusa, smacznego jajka

i niech te święta będą jak bajka.

Niech ten czas wielkanocny pozwoli Wam oderwać się od codziennej bieganiny, zasiąść przy świątecznym stole i spędzić radosny czas w gronie bliskich.

19 listopada w naszej szkole pojawiły się plakaty ostrzegające przed groźnym JEŻEM, pożerającym wyrazy błędnie napisane. Rozpoczęliśmy ortograficzną przygodę zatytułowaną JEŻYK POLSKI NIE ŚPI. W środę JEŻ pojawił się na holu szkolnym i rozpoczęło się zbiorowe karmienie go wyrazami zapisanymi poprawnie... JEŻYK złagodniał albo się przejadł, bo nie zjeżył się, gdy podano mu na tacy wyrazy z błędami!!! Na zdjęciach widać, jak z godziny na godzinę JEŻYK się zmieniał i pęczniał. Na lekcjach języka polskiego uczniowie z przejęciem tworzyli dzieła plastyczno - ortograficzne. Można je podziwiać na korytarzu między salami 14 i 13. Komisja w składzie: p. dyrektor Wojciech Szulc, p. Barbara Paterka, p. Małgorzata Marszałek oraz p. Monika Matuszczak - Cierpisz wybrała zwycięzców. Powstała niepowtarzalna JEŻOWA galeria. Mowa polska jest piękna, a ortografia przysparza niejednemu Polakowi sporo kłopotów. Dziś być patriotą, to również dbać o piękne SŁOWO poprawnie wypowiedziane i zapisane. Starsi uczniowie naszej szkoły pisali Dyktando dla Niepodległej. Gratulujemy Mistrzom JĘZYKA POLSKIEGO!!!

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: gimko@o2.pl