19 listopada w naszej szkole pojawiły się plakaty ostrzegające przed groźnym JEŻEM, pożerającym wyrazy błędnie napisane. Rozpoczęliśmy ortograficzną przygodę zatytułowaną JEŻYK POLSKI NIE ŚPI. W środę JEŻ pojawił się na holu szkolnym i rozpoczęło się zbiorowe karmienie go wyrazami zapisanymi poprawnie... JEŻYK złagodniał albo się przejadł, bo nie zjeżył się, gdy podano mu na tacy wyrazy z błędami!!! Na zdjęciach widać, jak z godziny na godzinę JEŻYK się zmieniał i pęczniał. Na lekcjach języka polskiego uczniowie z przejęciem tworzyli dzieła plastyczno - ortograficzne. Można je podziwiać na korytarzu między salami 14 i 13. Komisja w składzie: p. dyrektor Wojciech Szulc, p. Barbara Paterka, p. Małgorzata Marszałek oraz p. Monika Matuszczak - Cierpisz wybrała zwycięzców. Powstała niepowtarzalna JEŻOWA galeria. Mowa polska jest piękna, a ortografia przysparza niejednemu Polakowi sporo kłopotów. Dziś być patriotą, to również dbać o piękne SŁOWO poprawnie wypowiedziane i zapisane. Starsi uczniowie naszej szkoły pisali Dyktando dla Niepodległej. Gratulujemy Mistrzom JĘZYKA POLSKIEGO!!!