Dnia 21 listopada 2018 r. biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klas 1. Uroczystość ta została zorganizowana w naszej szkole po raz drugi. W czasie tego spotkania pierwszoklasiści poznawali ciekawe zagadki zaprezentowane przez uczniów klas starszych, którzy na jeden dzień zamienili się w księżniczki, Myszkę Minnie, Harrego Pottera i innych bohaterów książek. Uczniowie klas 1 mogli sprawdzić swoją wiedzę z książek, które już znają, a także dotrzeć do magicznego miejsca, jakim jest biblioteka. Uczniowie zostali przywitani przez Panią bibliotekarz, dzięki której poznali zasady korzystania z biblioteki i wypożyczania książek. Po tym przyszedł czas na prezentację ulubionych książek uczniów. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące biblioteki w formie quizu internetowego. Po quizie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie. Wszyscy uczniowie powtarzali słowa przysięgi i obiecali wszystkie książki traktować z szacunkiem. Każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika biblioteki przez gościa specjalnego – Lorda Vadera, który okazał się być Panem Dyrektorem. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek – drewnianą sówkę mądrości. Na zakończenie uroczystości na wszystkich uczniów czekał zdrowy i pyszny poczęstunek. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu uczniowie klas 1 będą chętnie przychodzić do biblioteki i wypożyczać ciekawe książki. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów klas 3 za pomoc w organizacji tego wydarzenia, a także dla Pani bibliotekarki Magdaleny Połczyńskie i Lorda Vadera Pana Dyrektora Wojciecha Szulca.