Dnia 19. listopada br. reprezentanci klas 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjalnych pod opieką pani Joanny Kaliszan wybrali się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, aby wziąć udział w lekcji zawodoznawczej pt. "ABC pracy tłumacza". Uczniowie dowiedzieli się, czym charakteryzuje się zawód tłumacza, jakie są jego rodzaje oraz jakimi cechami powinna się charakteryzować osoba aplikująca na takie stanowisko. Sama prelekcja była poprowadzona przez dr Karolinę Kęsicką - wykładowcę UAM oraz tłumacza przysięgłego języka niemieckiego, czyli osobę mającą spore doświadczenie w tym zawodzie. Pod koniec zajęć odbył się quiz, aby sprawdzić, czy uczniowie zapamiętali wiedzę przekazaną im. Uczeń klasy 8b naszej szkoły, Maurycy Rajtar, uzyskał w nim drugie miejsce, czego serdecznie gratulujemy! Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjścia!!!