JESTEŚMY KREATYWNI :-)!!! Uczniowie klasy 5a, w ramach zajęć „rozwijających kreatywność”, we wrześniu i październiku realizowali projekt „czekolada”. Pracujemy metodą projektu wg J.H. Helm i L.G. Katz. Piątoklasiści podjęli wyzwanie stworzenia mapy skojarzeniowej, co już wiedzą, a czego chcą się dowiedzieć o ulubionej słodkości. Były czekoladowe konstrukcje z jednej tabliczki, piękne prace malowane kostką i inspirowane czekoladą , „łakocie dla duszy”, czyli coś miłego dla każdego – uczniowie tworzyli kartonowe tabliczki czekolady z pozytywnymi hasłami i wręczali je wybranej osobie, w myśl zasady „nie oczekuj, a spraw komuś radość”. Projekt nie mógłby się odbyć bez wizyty eksperta. Swoją obecnością zaszczycił nas gość – Pani Dorota Nowak, ogromna pasjonatka cukiernictwa oraz właścicielka pracowni „Marcepanowa Róża”. Dzieci przeprowadziły wywiad, poznały tajne receptury :-), skosztowały wypieków cudownego gościa, a przede wszystkim poznały - magiczną życiową miksturę:

Składniki:

• 1 kg ciężkiej pracy

• 0,5 kg marzeń

• 0,5 kg pasji

• szczypta szczęścia

Wrzucić składniki do miski, energicznie zamieszać, a po jakimś czasie osiągniesz SUKCES :-)!

Dziękujemy Pani Doroto – 5a :-)!