To warto wiedzieć!

„Dlaczego Code Week się kończy?” takimi słowami klasa 1b zakończyła Europejski Tydzień Kodowania i Programowania jako jedyna zarejestrowana klasa ze wszystkich szkół w gminie Swarzędz. Zarejestrowane wydarzenia można zobaczyć, klikając w podany link https://codeweek.eu/my,  natomiast mapę wydarzeń z całej Europy tutaj https://codeweek.eu/events.  Przybliżając mapę, można zobaczyć wydarzenia zarejestrowane przez naszą szkołę. Inicjatywa Code Week została uruchomiona w 2013 r. przez młodych doradców ds. Europejskiej Agendy Cyfrowej. Do udziału w tej inicjatywie zachęca się szczególnie szkoły, aby dać uczniom możliwość odkrywania cyfrowej kreatywności i kodowania. Jest to inicjatywa promująca kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania technologiczne. Code Week ma pokazać zarówno młodym jak i starszym, w jaki sposób wprowadzić pomysły w życie za pomocą kodu i motywować do nauki. Kodowanie pomaga rozwijać kompetencje takie jak myślenie komputerowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność i praca zespołowa - naprawdę dobre umiejętności dla wszystkich ścieżek życia. Uczniowie naszej szkoły przez 5 dni kodowali, szyfrowali i programowali ozoboty, ucząc się pracy w grupie, odpowiedzialności za własne działanie, gromadząc informacje o Wielkopolsce, wyznaczając trasę ozobotom tak, aby dotarły do wyznaczonych miejsc. To było 5 wspaniałych dni!

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!

Dane kontaktowe:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie
ul. Planetarna 7, 62-020 Zalasewo
telefon: +48-61-817-54-50
email: gimko@o2.pl