Od stycznia do maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w programie „Być jak Ignacy”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przystąpienie szkoły do programu zaproponowała p. Monik Olszewska. W styczniu w świetlicy szkolnej powstał Klub Młodego Odkrywcy i od tego czasu pierwszoklasiści wraz z opiekunem klubu – p. Moniką zaczęli bawić się nauką. W działania projektu włączyły się również klasy 4 i 7 z p. Anną Urbaniak – Lech. W ramach zajęć uczestnicy programu zapoznawali się z fizyką, chemią i naukami przyrodniczymi. Ich pogląd na nauki ścisłe przez pryzmat stwierdzeń ”…nudne, trudne i niepotrzebne…” odchodził z każdym kolejnym blokiem w zapomnienie. Nauki ścisłe mieszały się z zabawą i działaniami poprzez sztukę. Podczas trwania programu „Być jak Ignacy”, na ścianie naszej szkoły pojawiał się nowy bohater, jako efekt zakończonych spotkań z Mikołajem Kopernikiem, Marią Skłodowską-Curie, Kazimierzem Prószyńskim i Stefanem Drzewieckim. Po 4 miesiącach dodatkowych zajęć, raportowania ich do organizatorów i poznawania osiągnięć 4 wybitnych polskich naukowców - wynalazców, przystąpiliśmy wspólnie do przygotowania pracy konkursowej. Każdy z bohaterów stał się jej fundamentem – od słowa „fundament, baza, podstawa” przeszliśmy do pnia. W ten sposób powstał pomysł na zrealizowanie pracy konkursowej pt. „Drzewo nauki” Uczniowie postanowili nad głową każdego z wynalazców umieścić „komiksowe chmurki” a w nich najważniejsze ze skojarzeń. W ten sposób powstała korona drzewa, czyli nasze gałęzie obrazują myśli naukowców. Nasza konstrukcja miała mieć wielkie rozmiary, bowiem jak twierdzą pierwszoklasiści biorący udział w kole naukowym, „wiedza jest duża, ale ją już mają– drzewa są duże, wciąż się rozrastają a my jesteśmy obok nich”. I tak powstało nasze „Drzewo nauki” – efekt pracy w programie, do którego każdy mógł coś dodać jak w codziennym życiu. Praca konkursowa, z początkiem maja, została wysłana do organizatora, a 30 maja otrzymaliśmy informację o przyznaniu nam specjalnej nagrody. Spośród ponad 600 szkół, które zgłosiły się do programu, wyłoniono 16 laureatów i wręczono 3 wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza szkoła i Klub Młodego Odkrywcy, otrzymując Nagrodę im. Honoraty. Dnia 15 czerwca przedstawiciele Klubu zostali zaproszeni z opiekunami na oficjalną Galę wręczenia nagród do Warszawy.