Wraz z nadejściem wiosny we wszystkich wstąpił jakby zupełnie nowy, pracowity duch. Członkowie klubu bibliotecznego SKR „Mollegro” i zespołu „Złota Rączka” pod opieką pani Magdaleny Półczyńskiej nie dość, że zajmują się swoją własną twórczością, to postanowili umożliwić innym rozwijanie się. Zaplanowane zostało przeprowadzenie trzech konkursów: Pierwszy z nich – dla uczniów klas pierwszych – już się odbył. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć własną książkę. Otrzymaliśmy kilka pięknych prac, sama miałam okazję przyjrzeć się im na ostatnim spotkaniu klubowym i w sekrecie powiem, że wybór najlepszych nie będzie łatwy, bowiem wszystkie są bardzo dobre. Drugi konkurs – przeznaczony dla klas czwartych – polegał na własnoręcznym stworzeniu komiksu, którego motywem przewodnim miała być wiosna, radość, szczęście z elementem o książce lub bohaterze literackim. Wiemy, że był to trudny orzech do zgryzienia, ale wszystkie prace są bardzo ciekawe i niedługo wyłonimy zwycięzców. Trzeci konkurs, jak się można domyślać, planowany jest dla klas siódmych, drugich i trzecich. Informacje można znaleźć na tablicach informacyjnych. Powiem tylko, że należy wymyślić własną rymowankę, hasło, złotą myśl lub fraszkę promującą biblioteki (zwłaszcza naszą) i ukazującą wartości płynące z czytania. Na wspomnianym wcześniej spotkaniu klubowym, w naszym miłym gronie rozmawialiśmy także na temat stron internetowych i czasopism promujących twórczość literacką młodzieży. Jednym z takich miejsc jest odkryta przez naszą kochaną bibliotekarkę – Panią Magdę Półczyńską interaktywna platforma „Wirtualna Redakcja”. Więc jeśli „piszesz do szuflady” i chciałbyś zostać zauważonym, koniecznie zajrzyj pod adres: www.wirtualna-redakcja.pl. Zwróciliśmy także szczególną uwagę na jedno czasopismo – mianowicie „Victora” i „Victora Juniora”. Nasza biblioteka prenumeruje go od wielu lat, niestety uczniowie uważają go za nieciekawy. Przyznam się, że też tak o nim przedtem myślałam. Jednak okazał się bardzo przydatny. Można tam znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących młodzież pytań, np. czym są „ te punkty do liceum?” lub jakie szkoły wybrać, by zdobyć interesujący nas zawód. Znaleźć tam można także propozycje licznych, ciekawych i przystępnych konkursów. Oba czasopisma mocno promują twórczość młodzieży i dzieci. Wszystkich bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w naszych konkursach, przesyłamy pozytywną energię i życzymy szczęścia.